1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Moda z wybiegu

Moda z wybiegu

materiały prasowe
Pokaz mody zazwyczaj trwa 20 minut, a przygotowania do niego to pol roku pracy całej grupy ludzi. Nie tylko projektanta. Wszystko jest ważne: muzyka, oświetlenie, modelki, kto przybędzie i oczywiście ubrania i akcesoria.

Ile czasu potrzeba na realizacje pokazu mody ? Ile to kosztuje? Kto zasiada w pierwszym rzędzie?Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce wydanej przez wydawnictwo Arkady „Wybieg bez tajemnic. Organizacja pokazów mody.” Autorką jest Estel Vilaseca.

Znajdziemy tu krótką historię pokazów mody, kalendarium tygodni mody, a przede wszystkim wywiady z współtwórcami pokazów. Jest wywiad z projektantem Henrikiem Vibskov, którego pokazy są zawsze bardzo spektakularne, z dyrektorem artystycznym Thierrym Dreyfus, scenografem pokazów, ilustratorem dźwięków, agentem prasowym, legendarnym już stylistą fryzur Eugene Souleiman, fotografem...A to i tak nie wszyscy, bo jeszcze są makijażyści, styliści, modelki... Na całość pokazu i jego odbiór ma wpływ naprawdę wiele czynników. A te 20 minut prezentacji może mieć decydujący wpływ na karierę młodego projektanta.

Książka jest tez bogato ilustrowana, pozwala nam zajrzeć za kulisy wielkiego świata mody. Choć rzeczywiście wielkiego, bo chciałoby się przeczytać o naszej polskiej perspektywie w kwestii budżetu, rozmachu i całego technicznego zaplecza...

„Wybieg bez tajemnic. Organizacja pokazów mody.” Wydawnictwo Arkady 2012, s.192

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze