1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Minimalistyczna kolekcja Macieja Zienia jesień - zima 2011

Minimalistyczna kolekcja Macieja Zienia jesień - zima 2011

Surowe wnętrza pofabrycznych hal Soho Factory na warszawskiej Pradze stały się tłem dla kolekcji Macieja Zienia na sezon jesień-zima 2011/12. Pod przewrotnym tytułem 180° projektant zaprezentował ewolucję swojej marki, po raz kolejny rozwinął własną definicję kobiecości w pogoni za doskonałością formy.

Kobieta Macieja Zienia porzuca stare wzorce na rzecz innowacji. W doskonałym stylu przeciera nowe szlaki, a w swych poszukiwaniach jest odważna i zdecydowana. Eksperymentuje. Łączy ze sobą kontrastowe, ścierające się elementy: tkaniny transparentne i delikatne z mocnymi i mięsistymi.

Projektant w mistrzowski sposób przełamuje konwencjonalne rozwiązania nadając im zupełnie nowe znaczenie. Kolekcja prowokuje przeźroczystościami. Błysk nagiej skóry pod powłóczystym jedwabnym muślinem nadaje kreacjom sensualnego, ale niepozbawionego klasy wyrazu. Drapieżne, wzorzyste tkaniny, dotychczas sporadycznie goszczące na wybiegu Macieja Zienia, nadają sylwetce pożądanych proporcji. Kreator nie ogranicza się jedynie do jedwabi. Spośród szlachetnych tkanin wybrał również  kaszmiry i wełny luksusowej włoskiej marki Loro Piana, otulające skórę w chłodniejsze dni.  Pozostaje wierny ulubionym barwom, bliskim naturze. Cieliste beże  łączy się z głęboką zielenią. Hebanową czerń  zestawia z soczystą czerwienią. Paletę dopełnia atramentowy granat zamykając feerię jesiennych barw.

180° to także studium formy. Odważne cięcia przybierają miękkie kształty, podkreślają atrybuty kobiecości. Zarówno w opcji blisko ciała, jak i oversize.Niezwykła geometria kolekcji widoczna jest także na kolistych aplikacjach ze skóry i jedwabiu, misternie wyszywanych kryształami i perłami. Projektant nie zrezygnował z charakterystycznych dla siebie artystycznych upięć. W tej kolekcji są one oszczędne, lecz zdecydowane.

Chociaż kolekcję zdominowały sukienki, ulubiony element garderoby klientek Macieja Zienia, projektant na sezon jesień-zima zaproponował także swobodne tuniki i płaszcze. Dopełnieniem są zwiewne topy, klasyczne żakiety, ekstrawaganckie spodnie i spódnice.

Podczas pokazu zaprezentowano także modele z nowej linii projektanta, Zień-à- Porter. Kolekcja „gotowa do noszenia” dostępna będzie w ekskluzywnym klubie BuyVIP pod koniec maja. Uniwersalny charakter kreacji pozwala na noszenie wysokiej mody na co dzień. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnej kobiety, sukienki Zienia są bardziej casual.

Zobacz: sukienki damskie casual

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze