fbpx

Jak uwodzić, to tylko zalotnym spojrzeniem. Sprawdź, co pomoże!

Jak uwodzić, to tylko zalotnym spojrzeniem. Sprawdź, co pomoże!
Shutterstock.

Powłóczyste zalotne spojrzenie spod na wpół przymkniętych powiek to sekret znany przedstawicielkom płci pięknej od wieków. Już w starożytności kobiety dokładały wszelkich starań, aby ich oczy były mocno zaznaczone. Kluczem do sukcesu są wypielęgnowane i podkreślone starannym makijażem rzęsy.

Wyraziste oczy

Oczy, które nie zwracają na siebie uwagi, nie pomogą w wyczarowaniu zalotnego spojrzenia. Zauważyły to już kobiety w starożytności. Dlatego też zaczęły wykorzystywać różne metody farbowania i malowania rzęs. Od tamtej pory zmieniły się jedynie stosowane przez nas akcesoria. Obecnie najszybszym i najprostszym sposobem podkreślenia oczu jest zastosowanie odpowiedniej maskary. Rzęsy krótkie możemy wydłużyć, rzadkie i cienkie pogrubić, a zbyt proste podkręcić. Jednak cały efekt znika podczas wieczornego demakijażu. Co możemy zrobić, aby osiągnąć trwalszy rezultat?

Zbyt cienkie, zbyt rzadkie! Co robić?

Sposobów na piękne rzęsy jest wiele, jednak nie wszystkie pozwolą nam osiągnąć wymarzony cel. Domowe metody, takie jak stosowanie oleju (przeważnie rycynowego) lub wazeliny, mogą pomóc, jeśli nasze rzęsy są suche i wymagają nawilżenia. Jednak one, choć tanie, absolutnie nie wpłyną na to, że staniemy się posiadaczkami pięknych, długich i gęstych rzęs. Na dodatek bezwzględnie należy zachować ostrożność w trakcie aplikacji, ponieważ jeśli użyty preparat dostanie się do oka, może spowodować jego pieczenie, zaczerwienienie lub nawet stan zapalny.

Odżywka do zadań specjalnych

Na polskim rynku jest coraz więcej specjalistycznych preparatów, które stymulują wzrost rzęs i brwi. Taka odżywka będzie nieocenionym ratunkiem w przypadku włosków wymagających wyjątkowo troskliwej pielęgnacji. Ich gruntowną odbudowę umożliwiają aktywne składniki zawarte w kosmetyku. Nie bez znaczenia jest również aplikowanie go tuż przy linii rzęs, dzięki czemu stymulowane są bezpośrednio cebulki włosa. W rezultacie rosną one szybko, są znacznie dłuższe oraz wyraźnie mocniejsze. Pierwsze efekty zauważymy już po miesiącu. Pomimo iż tak specjalistyczny kosmetyk nie jest tani, nie musimy wydawać kilkuset złotych za jeden miesiąc kuracji. Na przykład odżywka do rzęs Realash zapewni nam spektakularny efekt w bardzo przystępnej cenie.

Pamiętajmy jednak, że rezultat stosowania nawet intensywnie działającej odżywki nie będzie trwały. Po zakończeniu kuracji i całkowitym zrezygnowaniu z kosmetyku cykl życia rzęs wróci do poprzedniego stanu. Aby temu zapobiec, należy profilaktycznie aplikować preparat 2-3 razy w tygodniu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze