fbpx

Joanna Klimas

Joanna Klimas
FOT. MONIKA ZIELSKA/FOTORZEPA/FORUM

Joanna Klimas to jedna z bardziej znanych projektantek polskich.
Projektuje od wielu lat. Zaczynała już w latach 90. Jako pierwsza tworzyła katalogi wizerunkowe, a przy ich tworzeniu współpracowała z fotografem Jackiem Porembą.

Została laureatką nagrody polskiej edycji magazynu „Elle” –najlepszy polski projektant mody ( w 1998 i 1999 roku). Jako jedyna Polka projektowała suknię inspirowaną marką Absolut. W latach 90. to ona była prawdziwą królową minimalizmu. Po kilku latach przerwy powróciła do projektowania. Ostatnio zaprezentowała kolekcję w ogrodach Pałacu w Wilanowie. Eleganckie miejsce. Eleganccy goście (m.in. Grażyna Kulczyk).

Sama kolekcja jest naprawdę interesująca. Mnie najbardziej urzekły ubrania „z misia” (wełny z włosiem, która jest podobno rodzajem flauszu)- najchętniej bym ich dotknęła,ale nie było okazji. Fioletowy „misiowy” płaszcz to mój ulubiony projekt, ale pojawiły się też misiowe marynarki, bluzki bez rękawów z baskinką.

Wszystko w kolorach fioletu, zieleni, czerni. Było tez dużo spódniczek przed kolano, kamizelek inspirowanych smokingiem,sukienek z przezroczystościami, kurtek w delikatną, jakby rozbieloną kratę, klasycznych czarnych golfów, skórzanych marynarek. Ja wybrałabym jeszcze szare melanżowe spodnie. Po prostu cudowne. A najchętniej udam się obejrzeć( i dotknąć!) kolekcji „na żywo” raz jeszcze w pracowni przy ul. Nowolipki 2 w Warszawie.

www.joannaklimas.com

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze