fbpx

Nowa wiosenno -letnia kolekcja Anny Popławskiej

Joanna Gwis

Anna Popławska to młoda polska projektantka. Jej najnowsza wiosenno- letnia kolekcja to połączenie czystej formy i minimalizmu z niezwykle subtelnym, kobiecym stylem lat 60.
Anna Popławska jest absolwentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Tkaniny i Ubioru. Obecnie tworzy w Warszawie. Jej kolekcje można było dotychczas zobaczyć w finale Gryf Fashion Show 2006 w Szczecinie, podczas Warsaw Fashion Street 2008 w kategorii Talents of Warsaw Fashion Street oraz na cyklicznych pokazach Dni Mody w Łodzi m.in. w 2010 roku hotelu Andels. Kolekcje projektantki cechują prosta, czysta forma, nowoczesne wzornictwo, minimalizm oraz głównie monokolor. Kolekcje Anny Popławskiej prezentują najnowsze trendy w oryginalnej interpretacji.

Najnowsze propozycje projektantki pozostają wierne wypracowanemu przez nią stylowi. Są to niezwykle proste sukienki w długości mini utrzymane w minimalistycznych odcieniach szarości, beżów i pastelowego błękitu i czerni. Wyróżnikiem tej wyjątkowej kolekcji jest konstrukcja sylwetek: proste sukienki w formie bombek, ozdobione prostym kołnierzykiem i bardzo nowoczesnymi kontrafaładami na wysokości dekoltu.

Projekty Anny Popławskiej dostępne są na www.saltandpepper.pl .