fbpx

Podkład do makijażu idealnego

Każda z nas marzy o pięknej cerze pozbawionej wszelkich defektów. Miła w dotyku, rozświetlona, o równym kolorycie… Czas zacząć realizować takie zachcianki wybierając odpowiedni podkład.
Producenci prześcigają się w patentach, nowych składnikach, formułach tworząc dla nas „podkłady idealne”. Jest w czym wybierać. Ale jak? Czym kierować się w doborze podkładu?

Zobacz: podkłady do cery tłustej

Weź lusterko i w świetle dziennym oceń dominujący koloryt swojej skóry. Jest bardziej żółty, czy różowy? W takim odcieniu będziesz wybierać kosmetyk. Próbki nakładaj wzdłuż żuchwy. Sprawdzisz w ten sposób, czy nie koliduje on z kolorem szyi. Każdy podkład w ciągu dnia ciemnieje (ponieważ skóra się poci), dlatego jeżeli wahasz się między pigmentem jaśniejszym a ciemniejszym – zdecyduj się na ten pierwszy.

Zastanów się również czy twoja cera jest tłusta, mieszana, czy sucha. A może także wrażliwa? To podstawa doboru konsystencji i rodzaju kosmetyku. Skóra sucha lubi podkłady o lekkiej, wodnistej konsystencji. Dla mieszanej wybieraj kosmetyki typu balance. Tłusta przepada za prasowanymi pudrami i kompaktami. Dla normalnej warto wybrać krem koloryzujący.


Ochrona przed UV i efekt matujący to podstawowe właściwości podkładów. Dziś wymagamy więcej. Stąd w składach wybranych produktów znajdziemy np. kwas hialuronowy, silikony (utrwalające efekt, stymulujące produkcję kolagenu), czy odżywcze witaminy. Efekt liftingu, krycie rumienia, przebarwień, zaawansowane technologie odbijające światło… a wszystko po to byś mogła uwydatnić swój naturalny blask… z dobrze dobranym podkładem rzecz jasna.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze