1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Kowbojki – oryginalne klasyki na każdą okazję

Pokaz na wiosnę–lato 2023 Molly Goddard (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
„W tym roku sprzedawcy detaliczni w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wprowadzili o 240 proc. więcej nowych modeli kowbojek i dżinsowych koszul niż w tym samym okresie ubiegłego roku” – podał niedawno branżowy portal The Business of Fashion.

Wystarczy spojrzeć na wybiegi, by zauważyć, że fascynacja stylem amerykańskich ranczerów i bohaterów westernów trwa już od jakiegoś czasu. Nieodzownym elementem ich garderoby są wygodne skórzane buty, które wyróżnia niebanalny fason, wygodna i niezawodna wytrzymałość. To z pewnością te cechy sprawiły, że kowbojki – jakby niepostrzeżenie – stały się butami na każdą okazję, i to niezależnie od sezonu. Wiosną i latem nosimy je ze zwiewnymi romantycznymi sukienkami, spódniczkami mini, szortami; w sezonie jesienno-zimowym – łączymy z dżinsami o szerokiej nogawce, wełnianymi spodniami i spódnicami o długości maksi.

Pokaz na wiosnę–lato 2023 Ralpha Laurena (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

O tym, że kowbojki są dzisiaj jednym z najpopularniejszych modeli obuwia, może świadczyć fakt, że co sezon pojawiają się w ofercie kolejnych marek i domów mody. Tej wiosny kowbojki możemy zobaczyć na wybiegu m.in. u Ralpha Laurena i Molly Goddard. Podczas gdy Lauren lansuje klasyczną wersję mody rodem z amerykańskiego Zachodu, Goddard kowbojki zestawia ze zmysłowymi elementami garderoby pełnymi falbanek i prześwitów.

Pokaz na wiosnę–lato 2023 Molly Goddard (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Projektanci dają nam do zrozumienia, że jedna para to zdecydowanie za mało. Na rynku nie brakuje modeli o różnej wielkości obcasów i wysokości cholewek, oprawionych wyrazistymi kolorami i wzorami czy ozdobionych naszywkami i kryształkami. Niezależnie od tego, na który z modeli się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że będzie to inwestycja na lata.

Szukając inspiracji, z czym zestawiać kowbojki tej wiosny, warto przyjrzeć się, jak noszą je stylowe mieszkanki m.in. Kopenhagi i Nowego Jorku.

Streetstyle Nowy Jork i Kopenhaga (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze