1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Bluzka księżnej Diany trafi na aukcję. Ma zostać sprzedana za około 100 tysięcy dolarów

Kultowa bluzka księżnej Diany wkrótce trafi na aukcję. Lady Di miała ją na sobie na portrecie zaręczynowym z 1981 roku. (Fot. Luke MacGregor/Reuters/Forum)
Kultowa bluzka księżnej Diany wkrótce trafi na aukcję. Lady Di miała ją na sobie na portrecie zaręczynowym z 1981 roku. (Fot. Luke MacGregor/Reuters/Forum)
Bluzka księżnej Diany z kultowego portretu zaręczynowego wkrótce trafi na aukcję. Teraz jedna z najbardziej pamiętnych stylizacji Lady Di może być twoja.

Kultową bluzkę księżnej Walii z jej słynnego portretu zaręczynowego z 1981 roku będzie można kupić w ramach aukcji Julien’s Auctions i Turner Classic Movies Hollywood Legends. Według oficjalnego komunikatu firmy aukcyjnej wartość przedmiotu szacowana jest na od 80 do 100 tysięcy dolarów. Różowa bluzka z krepy z kołnierzykiem i luźnymi zakładkami została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuelów, którzy są również twórcami spektakularnej sukni ślubnej księżnej.

Portret zaręczynowy księżnej Diany (1981) (Fot. Woodmansterne/Topfoto/Forum) Portret zaręczynowy księżnej Diany (1981) (Fot. Woodmansterne/Topfoto/Forum)

Według Julien’s Auctions Diana wybrała bluzkę z wieszaka z ubraniami podarowanego jej przez byłą redaktorkę mody magazynu „Vogue” Annę Harvey. Co ciekawe, w swojej książce „Sukienka dla Diany” z 2006 roku Elizabeth Emanuel pisała, że bluzka powstała z odzysku – z poplamionej przez klientkę tuszem do rzęs sukni szytej na zamówienie. – Kiedy zobaczyła naszą bluzkę na wieszaku, zakochała się w niej i zapytała, kto ją uszył. I tak została do nas skierowana – wspomina projektantka w rozmowie z firmą aukcyjną. Wcześniej kultową bluzkę można było oglądać w Pałacu Kensington na wystawie w latach 2017–2019.

Czterodniowa aukcja odbędzie się w dniach 14–17 grudnia w Beverly Hills oraz online. Czwarty dzień będzie zatytułowany „Glamour, Grace and Greatness”. Firma aukcyjna opisuje ją jako „kolekcję najbardziej przyciągających wzrok i gwiazdorskich dzieł największych ikon stylu wszech czasów, stworzoną przez najbardziej uznanych i szanowanych projektantów w historii mody i Hollywood”. Na aukcji pojawią się także ubrania noszone przez Audrey Hepburn czy Barbrę Streisand oraz inne ciekawe przedmioty, takie jak oryginalny laptop Apple PowerBook G3, którego Sarah Jessica Parker używała w „Seksie w wielkim mieście”.

W przyszłym miesiącu do zgarnięcia będzie także suknia wieczorowa projektu Jacques’a Azagury’ego noszona przez Dianę we Florencji w 1985 roku. Wartość przedmiotu szacowana jest na 100–200 tysięcy dolarów.

Źródło: Brenton Blanchet, „Princess Diana’s Blouse Worn in Engagement Portrait Expected to Sell for Around $100,000 at Auction”, https://people.com/princess-diana-blouse-worn-in-engagement-portrait-expected-to-sell-100-thousand-8406653 [dostęp: 27.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze