1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Środki na uspokojenie w ciąży

123rf.com
To, że kobieta w ciąży nie powinna się denerwować jest powszechnie wiadome - niestety łatwo powiedzieć, trudniej wykonać.

Choćbyśmy się bardzo starały, przetrwać 9 miesięcy bez żadnego stresu jest praktycznie niemożliwe. Nieszczęśliwe wydarzenie, sytuacja życiowa, kłótnia z mężem - powodów może być wiele, a w połączeniu z ogólnym niepokojem, który często pojawia się w ciąży, mogą one doprowadzić do poważnych stanów lękowych.

Tabletki na uspokojenie

Na co dzień naszą bronią w walce ze stresem są najróżniejsze środki uspokajające. Tabletki na uspokojenie, choć często bazują na naturalnych produktach, w ciąży nie są jednak wskazane. Wszystko, co przyjmujemy ma wpływ na maleństwo, które nosimy w naszym brzuchu, dlatego żaden lek, także pastylki ziołowe, nie jest w 100 proc. bezpieczny dla rozwijającego się dziecka. Istnieje lista środków, które można podawać w różnych okresach ciąży, jednak wszystkie powinny być podawane wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Bezpieczna melisa

Jak się jednak bronić przed stresem, gdy jesteśmy w stanie błogosławionym, a wizyta u lekarza wypada za kilka tygodni? Sprawdzonym domowym sposobem na skołatane nerwy jest melisa. Oczywiście jej działanie nie jest tak błyskawiczne jak tabletek na uspokojenie, jednak z pewnością nas wyciszy i pozwoli się zrelaksować. Już sam zapach naparu działa kojąco.

Drugą domową metodą, coraz częściej polecaną przez kobiety, jest joga. Wykonywanie prostych ćwiczeń ma działanie rozluźniające, a także poprawia nastrój i dodaje energii. Co ważne, uczy także prawidłowego oddychania. Zajęcia z jogi to koszt ok. 20-30 zł/h. Jeśli nie mamy możliwości chodzić na warsztaty, możemy także znaleźć wiele informacji w sieci - najlepiej skorzystać z materiałów wideo, które krok po kroku obrazują wszystkie ruchy.

Powyższy tekst jest przedrukiem artykułu "" z portalu dla rodziców

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze