8 pomysłów na wakacyjne spędzanie czasu z dziećmi

123rf.com

Lato to czas, kiedy zwykle mamy więcej czasu na zabawę z dziećmi. Ta pora roku sprzyja zacieśnianiu więzi poprzez wspólne spędzanie czasu i zabawy. I nie jest tu konieczny duży budżet i całe dnie od rana do wieczora.
Przedstawiamy 11 wskazówek Charlotte Reznick, psychologa dziecięcego, jak cieszyć się z dziećmi wspólną zabawą.

1. Co jest ważne dla twojej rodziny?

Każda rodzina jest wyjątkowa i każda ma swoje rytuały. Mogą to być wojny na poduszki w niedzielne poranki (w wakacje jest więcej na to czasu), robienie razem sernika na zimno z truskawkami, nurkowanie lub przygotowywanie przetworów. Zastanów się co jest naprawdę wasze, sprawia wam mnóstwo radości i zbliża.

2. Wymyślcie razem coś nowego

Zapytaj dzieci co chcą robić tego lata? Zaufaj dziecięcej wyobraźni, pójdź za marzeniami najmłodszych. Może okaże się, że chcą odwiedzić ciocię na wsi, żeby obejrzeć krowy a może zamiast nad wodę wybierzecie się w tym roku w Bieszczady.

3. Baw się z dzieckiem przynajmniej 30 minut dziennie

Warto, żeby był to twój priorytet. Obojętnie, czy jesteście na wczasach, u rodziny czy w swoim domu, niech 30 minut w ciągu dnia będzie przeznaczone na zabawę z dzieckiem.

4. Bawcie się również w domu

Lato to idealny czas, aby przebywać na świeżym powietrzu. Nawet gdy jesteście w miejscu zamieszkania, korzystajcie z jego uroków – parków, lasów, basenów, koncertów, festynów, pikników. Jeśli macie ogród, możecie tam rozstawić namiot i bawić się w obóz. W deszczowe dni grajcie w gry planszowe, słuchajcie muzyki i tańczcie.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link