1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Chcesz zostać weganinem? Dieta pudełkowa to dobry pomysł na start!

Chcesz zostać weganinem? Dieta pudełkowa to dobry pomysł na start!

Catering dietetyczny (fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Wiele osób zmienia swoje nawyki żywieniowe inwestując w catering wegetariański lub catering wegański.

Niezależnie od tego czy powodują nami przesłanki etyczne czy jedynie smakowe (a może obie te kwestie) warto rozpocząć swoją przygodę ze zmianą stylu jedzenia od zdrowego cateringu. Zdrowy catering zapewnia zbilansowaną i zróżnicowaną dietę opartą na świeżych produktach. Do tego całość dostarczana jest każdego ranka w najbardziej wygodny sposób – pod nasze drzwi w osobnych, podpisanych pudełkach.

Weganizm i narosłe wokół niego kontrowersje

Zdania na temat wegetarianizmu, a tym bardziej weganizmu są podzielone. Od zawsze był to temat kontrowersyjny, który posiadał swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi uważają, że na diecie wegańskiej człowiek oczyszcza się z toksyn i zdrowieje, zachowując przy tym nienaganną sylwetkę i świetne samopoczucie. Przeciwnicy natomiast uważają weganizm za fanatyzm i zwrócenie się przeciwko mięsożernej naturze człowieka. Podkreślają również, że dieta wegańska to dieta, w której jest wiele niedoborów istotnych dla zdrowia i życia składników i że prowadzi do wyniszczenia organizmu. Mamy tu więc dwa zupełnie skrajne poglądy, których nie da się pogodzić. Warto jednak spróbować tej diety, aby wyrobić sobie swoje zdanie.

Catering Fit Apetit (fot. materiały partnera)

Zaufaj specjalistom i skontroluj swoje zdrowie

Przed wprowadzeniem jakiejkolwiek diety warto wykonać szereg podstawowych badań – morfologię, poziom cukru oraz cholesterolu, próby wątrobowe i tarczycowe. Od wyników zależy czy dietetyk nie zgłosi żadnych przeciwwskazań do zmiany trybu odżywiania – zwłaszcza jeśli polega on na całkowitym wyłączeniu produktów pochodzenia zwierzęcego.

Catering Fit Apetit (fot. materiały partnera)

Indywidualny jadłospis

Jeżeli już będziemy pewni, że zdrowie pozwala nam na wykonanie eksperymentu jakim jest nowa dieta, warto rozeznać się w temacie i poczytać przepisy wegetariańskie lub wegańskie. Dzięki temu będziemy wiedzieli co nas czeka i nie będziemy aż tak bardzo zaskoczeni pierwszymi zmianami. Odpowiednie nastawienie oraz motywacja to duża część sukcesu. Wybierając dietetyczny catering lub jadłospis u dietetyka warto zaznaczyć jakich produktów nie będziemy w stanie zjeść. Unikniemy dzięki temu sytuacji, w której nie potrafimy się zmusić do posiłku, a tym samym zaburzamy bilans kalorii i składników wyliczonych na dany dzień. Jeżeli kierują nami przesłanki związane z odchudzaniem – pamiętajmy, że zdrowe zrzucanie wagi to maksymalnie jeden kilogram tygodniowo. Oczywiście istotne jest z jakiej wagi startujemy i tutaj dietetyk z pewnością poinformuje nas o szczegółach. Ważne jednak by pamiętać, że najważniejsze jest nasze zdrowie, a nie świetna figura na wakacje. Nie chcemy przecież doświadczyć efektu jo-jo czy jakichkolwiek zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu. Jeżeli natomiast to względy etyczne spowodowały chęć przemiany – warto poczytać o wegańskich kosmetykach i ubraniach. Istnieje wiele firm produkujących produkty bez narażania zdrowia i życia zwierząt (brak pozyskiwania materiałów odzwierzęcych na przykład wełny czy też rezygnacja z testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach).

Zapoznaj się z ofertą na .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze