1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Rodzic idealny? Sprawdź co to oznacza dla twojego dziecka i jak świadczy o Tobie

Rodzic idealny? Sprawdź co to oznacza dla twojego dziecka i jak świadczy o Tobie

Często powodem smutku dzieci jest to, że są dla nas niewidzialne. Czasem tak poświęcamy się miłości do nich, że zapominamy zapytać, co one lubią, czego się boją. (Fot. iStock)
Już 18 września premiera książki „NieZwykły rodzic”. Beata Pawłowicz dziennikarka „Zwierciadła” rozmawia z dr Tomaszem Srebnickiem psychologiem dziecięcym o najważniejszych wyzwaniach  współczesnych rodziców oraz problemach widzianych oczami dzieci.

Już 18 września premiera książki „NieZwykły rodzic”. Beata Pawłowicz - dziennikarka „Zwierciadła” - rozmawia z psychologiem dziecięcym dr Tomaszem Srebnickiem  o najważniejszych wyzwaniach  współczesnych rodziców oraz problemach widzianych oczami dzieci.

Doktor Tomasz Srebnicki pracuje jako psycholog dziecięcy w szpitalu dla dzieci i w prywatnym ośrodku psychoterapii, zna więc problemy współczesnych rodzin i wie, jak samotne i nierozumiane bywają dzieci, które z pozoru mają wszystko. Jak to możliwe? Czy mówię o rodzinach patologicznych? Niestety, nie.

Nie wiesz co robić, gdy rozrabia maluch lub jak postępować, gdy robi to dziecko starsze? Masz kłopot z pogodzeniem celów wychowawczych ze szczęśliwym dzieciństwem swojej pociechy? Chcesz wiedzieć jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach?

W każdym z tych przypadków zaproś do swojego domu psychoterapeutę – w książce „NieZwykły rodzic” znajdują się rozmowy dziennikarki „Zwierciadła” Beaty Pawłowicz z psychologiem i psychoterapeutą dziecięcym Tomaszem Srebnickim. Trafione w punkt i wnikliwe pytania, mądre i poszerzające horyzonty rodzicielskiej troski odpowiedzi mogą okazać się tym, czego brakowało ci, by stać się niezwykłym rodzicem.

PREMIERA KSIĄŻKI JUŻ 18 WRZEŚNIA!

 

- Głosimy powszechnie miłość do dzieci, wiemy jakie to ważne, by czuły się kochane. Ale prawda jest smutna: dzieci czują się porzucone, choć mają piękne pokoje, drogie tablety i modne gry komputerowe, są wożone przez rodziców z jednych dodatkowych zajęć na drugie - mówi dr. Tomasz Srebnicki. Czują się porzucone nie tylko dlatego, że ich rodzice gonią za pieniędzmi, sukcesem, zdrowym stylem życia, lub zmagają się z własnymi problemami egzystencjalnymi. Powodem smutku dzieci jest to, że są dla nas niewidzialne. Czasem tak poświęcamy się miłości do nich, że zapominamy zapytać, co one lubią, czego się boją. Chcemy im przychylić nieba… naszego nieba. 

Kolejne rozdziały książki zakończone są ćwiczeniami, dzięki którym rodzic może odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania. Znajdujemy tu także przypowieści terapeutyczne o wychowaniu i przypadki z notatnika terapeuty.

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze