1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 9 sposobów na lepsze samopoczucie

9 sposobów na lepsze samopoczucie

123rf.com
123rf.com
Co składa się na nasze samopoczucie? A czego nam brakuje, by było ono lepsze? Oto 9 rzeczy, które mogą poprawić nam humor.

1. Medytacja pod prysznicem - weź poranny prysznic. Zobacz jak ciepła czy letnia woda masuje twoje ciało. Rozgrzej się wodą, potrzyj mocniej skórę ręcznikiem, wklep w ciało ulubiony balsam. Dzień można zaczynać!

2. Nie siedź po ciemku. Skoro nadchodzi jesień i wieczory są coraz mroczniejsze, zadbaj o miłe oświetlenie swojego domu. Może świeczki na romantyczny nastój a może kolorowe żarówki? Nie oszczędzaj na świetle, bo im ciemniej tym mroczniej w naszym sercu.

3. Graj w zielone! Szukaj zielonych miejsc w otoczeniu. Kup sobie zielony sweter, idź po pracy do parku na spacer, przejdź się w weekend nad rzekę, wypatruj kwiaciarni i zakup jakieś kwiaty doniczkowe.

4. Znajdź chwilę w ciągu dnia, usiądź wygodnie ale wyprostowana i z 10 razy powiedz "om", przedłużając "mmm" ile się da, aż poczujesz, że twoje ciało lekko wibruje. Badania udowodniły, że ciało wprawione w takie wibracje od razu się relaksuje, zatem do dzieła!

5. To zabrzmi zabawnie, ale podobno na widok bałaganu od razu pogarsza nam się humor. Dlatego też zakończ tydzień sprzątaniem, a w tygodniu staraj się nie zaburzać ładu i porządku w twoim mieszkaniu.

6. Podaruj sobie przyjemność i zafunduj sobie masaż dłoni i stóp. Relaks i powrót dobrego nastroju gwarantowany!

7. Otocz się miłymi zapachami. Zapachowymi gwarantami dobrego samopoczucia są: lawenda, wanilia, czekolada. A jaki ty zapach lubisz? Może po prostu świeżo ściętych kwiatów, jałowca, albo mięty?

8. Zapewnij sobie codzienną dawkę pieszczot: z psem, kotem, dziećmi, ukochanym. Najcudowniejszy jest dotyk ludzi czy zwierząt, które kochamy.

9. Jeśli już nic nie przychodzi ci do głowy - idź na ryby. Znajdź miejsce, gdzie są ryby, pożycz wędkę, kup kalosze, zrób z tego kilkugodzinną wyprawę. A potem siedź, nasłuchuj przyrody i złów sobie obiad. Satysfakcja gwarantowana!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze