6 zasad skutecznego fantazjowania

Używasz jej każdego dnia. Wtedy, kiedy martwisz się przyszłość, wspominasz przeszłość, robisz plany, fantazjujesz o seksie. Czy można wyobraźni używać celowo, by osiągnąć radość i spełnienie pragnień. Tak. Potrzebna jest praktyka.
Wyobraźnia to naturalny sposób myślenia, w który zaangażowane są nasze emocje i zmysły. Umiemy myśleć obrazami. Oczami wyobraźni widzimy wymarzony dom, czujemy się jak przy tym wyśnionym mężczyźnie, niemal wdychamy zapach oceanu. To typ myślenia, na który duży wpływ mają nasze uczucia. To dobra wiadomość, bo jeśli będziemy po nie świadomie sięgać, pomogą nam one w realizacji pragnień.

Jeśli masz przekonanie, że to tylko takie bujanie w obłokach, które szkodzi, bo odciąga cię od rzeczywistości, mylisz się.
Myśli w parze z uczuciami mają ogromną moc sprawczą. Jeśli wymyślasz czarne scenariusze, boisz się czegoś, pewnie zauważasz, że prędzej czy później twoje obawy materializują się. Dlatego warto dobrze się czuć i wiedzieć, czego się chce. Im więcej w tobie dobrych uczuć, takich jak: miłość, wdzięczność, radość, spokój, tym więcej w twoim życiu sytuacji, które wyzwalają ich jeszcze więcej. Jeśli to tego masz jasno wyznaczone cele, czyli twoje myśli są klarowne a wizja życia jasna, przybliżasz się do marzeń w szybkim tempie. To wyobraźnia odróżnia nas od zwierząt, to dzięki niej ludzkość odkryła ogień, samoloty, komputery, to dzięki niej cieszymy się dziełami sztuki, które zapierają dech w piersiach. Dlatego warto docenić ją w swoim życiu i wykorzystać na swój użytek. Można to zrobić, wyobrażając sobie, że to chcemy, zaistniało w naszej rzeczywistości. Oto 6 zasad skutecznej wizualizacji.