fbpx

Co przyciąga nieszczęście?

jak byc szczesliwym
123rf.com

Zazwyczaj twierdzimy, że chcemy być szczęśliwi, poznać głębszy sens swojego życia, cieszyć się nim, doświadczać spełnienia i miłości. Dlaczego jednak zachowujemy się tak, żeby nie zaznać szczęścia? Warto poznać 14 najpowszechniejszych sposobów autosabotażu.
Jakie zachowanie przyciąga nieszczęście? W jaki sposób skazujesz się na doświadczenie cierpienia?
1. Lęk przed brakiem pieniędzy. Myśl nieustannie o tym, że żyjesz w trudnych ekonomicznie czasach, bój się utraty pracy lub oszczędności. Skoncentruj się na tym strachu, spraw, żeby stał się on priorytetem w twoim życiu. Jęcz, że możesz zbankrutować z dnia na dzień i narzekaj, że wszystko dużo kosztuje. Potępiaj też tych, którzy żyją rozrzutnie. To dobry sposób, żeby karmić w sobie obsesję chciwości i zazdrości. Usiądź w wygodnym fotelu, zamknij oczy i wyobrażaj sobie życie w schronisku dla bezdomnych.

2. Praktykowanie nudy. Pielęgnuj poczucie, że w życiu wszystko jest przewidywalne, że brak w nim emocji i możliwości przeżycia przygody. Skarż się wszystkim dookoła, jak bardzo jesteś znudzona. Rób ciągle to samo, niech każdy twój dzień będzie do siebie podobny, rządzący się nieodwołalnymi prawami rutyny. Zmuszaj się codziennie do oglądania bezmyślnych programów telewizyjnych oraz telenoweli, które sprawią, że twoje życie będzie jeszcze bardziej nudne i bezsensowne. Unikaj twórczych działań, literatury oraz sztuki. Nie spotykaj się też z ludźmi, rób wyjątek jedynie dla nudziarzy.

3. Negatywna identyfikacja. Jeśli masz jakiś problem emocjonalny, niech ten aspekt stanie się podstawą twojej samoidentyfikacji. Jeśli dokuczają ci stany depresyjne, stań się depresją, masz lęki, zamień się w jeden wielki lęk. Wstydzisz się czegoś, bądź wstydem, złości się coś, bądź wściekłością. Mów o tym wszystkim i zawsze zachowuj się w ten sposób. Nie doświadczaj innych aspektów siebie, zjednocz się całkowicie ze swoim problemem, niech on cię określa. Zastanów się, jakie okoliczności wywołują ten stan i jak najczęściej zapewniaj je sobie.

4. Kłótnie. W ten sposób szybciutko zrujnujesz swoje wszelkie relacje, i te bliskie, i ze współpracownikami, i z przypadkowo spotkanymi ludźmi. Przyjmij, że dzień bez kłótni jest dniem straconym. Kłóć się w domowym zaciszu i w miejscach publicznych.

5. Przypisywanie złych intencji. Kiedy tylko możesz, bądź przekonana o tym, że wszyscy dookoła ciebie mają złe intencje. Jeśli ktoś na przykład pyta, czy podobał ci się jakiś film, nie daj się zwieść i miej świadomość, że on chce cię upokorzyć, udowadniając, że nie znasz się na filmach. Zawsze spodziewaj się po ludziach najgorszego. Zrób sobie listę osób, którzy z pewnością źle ci życzą i określ, w jaki sposób chcą się przyczynić do twojego nieszczęścia.

6. Robienie wszystkiego tylko dla własnej korzyści. Czasami będziesz mieć pokusę, aby komuś pomóc, okazać dobre uczucia czy uczestniczyć w działalności społecznej. Nie rób tego, chyba, że jest w tym jakaś ukryta korzyść, bo możesz na przykład od kogoś pożyczyć pieniądze albo wydobyć ważne dla ciebie informacje. Rozmyślaj o wszystkich rzeczach, które zrobiłeś dla innych w przeszłości, a które nie zostały odwzajemnione. Rozpamiętuj to w sobie i trzymaj urazę w sercu.

7. Unikanie wdzięczności. Bo za co masz niby być wdzięczna? Życie jest cierpieniem a potem się umiera. Czyż nie tak? Zrób listę wszystkich rzeczy, za które nie jesteś wdzięczna i myśl o tym, co może się stać, żeby było jeszcze gorzej. Rozważ ataki terrorystyczne, klęski żywiołowe, śmiertelne choroby, straszne wypadki, masowe nieurodzaje.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze