Siedem zasad Huny

To starodawna, praktyczna filozofia stworzona przez polinezyjskich Kahunów – kapłanów i uzdrowicieli. Huna przekazywana była z pokolenia na pokolenie i ułożona według siedmiu głównych zasad, które możesz praktykować, by zmienić życie tak, jak chcesz. Oto one.

Huna w języku hawajskim oznacza tajemnicę. Chodzi tu nie o sekret, ale wiedzę tajemną. Drugie znaczenie tego słowa to „drobny, delikatny”, jak pył lub morska mgła. Kahunowe byli specjalistami u dawnych Hawajczyków, ekspertami w dziedzinie religii, zdrowia, rzemiosł, nauki, psychologii i różnorodnych praktyk magicznych. Zajmowali się zarówno sferą ducha, jak i materii. Stworzyli sztuczny język, dzięki któremu wiedza huny mogła być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Chociaż ten tajemny język stworzył podwaliny języka codziennego, sekretne podteksty pozostały niezmienione. Kahunowie przekazali nam siedem zasad, dzięki którym praktykujący hunę może szybko i skutecznie uczyć się widzieć zwykłą rzeczywistość w niezwykły sposób i rozpoznawać niezwykłe wydarzenia w zwykłych okolicznościach. A wszystko po to, by dowolnie tworzyć nowe.

1. Świat jest tym, czym myślisz, że jest

Sen, który nazywany rzeczywistością fizyczną, wytwarzany jest przez przekonania, oczekiwania, intencje, obawy, emocje i pragnienia. Oraz ciągłe, powtarzające się myśli i czyny. Zmieniamy go „stanami umysłu”, czyli dzięki zmianie w swoim myśleniu możesz zmienić swój świat. Ta zasada jest kamieniem węgielnym całej huny.

2. Nie ma żadnych ograniczeń

Tak naprawdę nie istnieją żadne realne granice pomiędzy tobą a twoim ciałem, tobą a innymi ludźmi. Wszelki podział jest iluzją. Dodatkowym znaczeniem tej zasady jest to, że nie istnieją limity tworzenia. Możesz więc stworzyć w tej czy innej formie, wszystko czego tylko zapragniesz, a nawet więcej. Przekonanie, że nie ma żadnych ograniczeń jest sposobem na podarowanie sobie niezmiernej wolności, lecz jego następstwem jest też pełna odpowiedzialność za swoje czyny

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link