Siedem zasad Huny

To starodawna, praktyczna filozofia stworzona przez polinezyjskich Kahunów – kapłanów i uzdrowicieli. Huna przekazywana była z pokolenia na pokolenie i ułożona według siedmiu głównych zasad, które możesz praktykować, by zmienić życie tak, jak chcesz. Oto one.

Huna w języku hawajskim oznacza tajemnicę. Chodzi tu nie o sekret, ale wiedzę tajemną. Drugie znaczenie tego słowa to „drobny, delikatny”, jak pył lub morska mgła. Kahunowe byli specjalistami u dawnych Hawajczyków, ekspertami w dziedzinie religii, zdrowia, rzemiosł, nauki, psychologii i różnorodnych praktyk magicznych. Zajmowali się zarówno sferą ducha, jak i materii. Stworzyli sztuczny język, dzięki któremu wiedza huny mogła być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Chociaż ten tajemny język stworzył podwaliny języka codziennego, sekretne podteksty pozostały niezmienione. Kahunowie przekazali nam siedem zasad, dzięki którym praktykujący hunę może szybko i skutecznie uczyć się widzieć zwykłą rzeczywistość w niezwykły sposób i rozpoznawać niezwykłe wydarzenia w zwykłych okolicznościach. A wszystko po to, by dowolnie tworzyć nowe.

1. Świat jest tym, czym myślisz, że jest

Sen, który nazywany rzeczywistością fizyczną, wytwarzany jest przez przekonania, oczekiwania, intencje, obawy, emocje i pragnienia. Oraz ciągłe, powtarzające się myśli i czyny. Zmieniamy go „stanami umysłu”, czyli dzięki zmianie w swoim myśleniu możesz zmienić swój świat. Ta zasada jest kamieniem węgielnym całej huny.

2. Nie ma żadnych ograniczeń

Tak naprawdę nie istnieją żadne realne granice pomiędzy tobą a twoim ciałem, tobą a innymi ludźmi. Wszelki podział jest iluzją. Dodatkowym znaczeniem tej zasady jest to, że nie istnieją limity tworzenia. Możesz więc stworzyć w tej czy innej formie, wszystko czego tylko zapragniesz, a nawet więcej. Przekonanie, że nie ma żadnych ograniczeń jest sposobem na podarowanie sobie niezmiernej wolności, lecz jego następstwem jest też pełna odpowiedzialność za swoje czyny