fbpx

Jak dojść do celu?

Jak dojść do celu?
123rf.com

Każdy z nas o czymś pragnie, coś chce osiągnąć. Czy jest to zdobycie prestiżowej nagrody czy regularne medytowanie, nie jest to istotne. Ważne jest, żeby odnieść – w naszym rozumieniu – sukces. Jak?
1. Pamiętaj o swoich przeszłych zwycięstwach. Przecież nie raz wygrałaś, osiągnęłaś to, czego chciałaś. Zamknij oczy i przypomnij to sobie, przywołaj ponownie radosne uczucia, których doświadczyłaś. Rób to jak najczęściej. Pomyśl o swoich cechach, które pomogły ci wtedy, cały czas masz je w sobie.

2. Skoncentruj się na rozwiązaniu. Niby znamy swoje mocne strony, a jednak częściej koncentrujemy się na tych słabszych i wtedy zaczynamy wątpić. Głównie w siebie i w to, czy nam się uda. Najwięcej wątpliwości przynosi nam pytanie – jak? Jak to się stanie? Jak to osiągniemy? Gdy jesteś w tym momencie, jedną minutę poświęć na rozczulanie się nad sobą, a dwie na szukanie rozwiązania, skupiając się na efekcie końcowym. Wyobrażaj sobie jak najczęściej, że cel został osiągnięty, a pomysł „jak” sam do ciebie przyjdzie i samą cię zaskoczy.

3. Bądź szczęśliwa z sukcesów innych ludzi. Energia uczuć takich jak zazdrość, zawiść nie sprzyja osiąganiu sukcesów. To niskie wibracje, które ściągają ci we w dół. Postaraj się cieszyć z sukcesów innych i świętuj z nimi. W ten sposób pracujesz na swoje zwycięstwo.

4. Dbaj o sieć przyjaciół. Sukces rzadko udaje się odnieść w pojedynkę. Pewność siebie i entuzjazm, które potrzebne są do osiągnięcia celu, często jest w nas wzbudzany przy pomocy innych. Nie do przecenienia są słowa wsparcia, podana w odpowiednim momencie przyjazna dłoń, przyjemnie spędzony w towarzystwie życzliwych ludzi czas. To wszystko dodaje sił.

5. Stwórz grupę mentorów. Kogo podziwiasz, szanujesz, kto przyciąga twoją uwagę. Poszukaj wśród ludzi powszechnie znanych i znanych tylko tobie. Jeśli coś cię w tych ludziach inspiruje, to samo masz w sobie. I jest ci potrzebne do osiągnięcia celu.

6. Zwolnij. Może co się wydać to dziwne – przecież do czegoś dążysz. Tak, ale jeśli będziesz zbyt niecierpliwa, kompulsyjna i wszystko postawisz na jedną kartę, raczej przegrasz. Życie to nie wyścig, chociaż może tak ci się wydawać. Liczy się bardziej konsekwencja wypływająca ze spokoju wewnętrznego niż siłowe rozwiązania. Możesz poczekać na piłkę toczącą się w twoim kierunku piłki albo do niej podbiec, niepotrzebnie tracąc siły.

7. Bój się i mimo lęku idź do przodu. Jeśli zrobisz coś trudnego, mimo że się boisz, na trwałe obniżysz poziom lęku odczuwany w takich sytuacjach. Twoje poczucie własnej skuteczności wzrośnie i cel się do ciebie przybliży.

8. Uważaj, co mówisz. Wykreśl ze swojego słownika słowa „To trudne”, „Nie uda mi się”, „Nie mogę tego znieść”. Słowa to potężne narzędzia wpływające na podświadomość.

9. Ciesz się procesem dochodzenia do celu. Miej przed oczami wyobraźni osiągnięty cel, który już osiągnęłaś i spokojnie dochodź do niego krok po kroku, ciesząc się każdym z nich. Tak jakbyś układała puzzle.

10. Bądź elastyczna. Nie trzymaj się sztywno swoich założeń. Wiesz, dokąd idziesz? Wystarczy. Bądź czujna na otwierające się możliwości, jaką drogą tam dojść.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze