1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Seks tantryczny – po duchowej stronie seksu

Seks tantryczny – po duchowej stronie seksu

123rf.com
Tantra narodziła się 6 tysięcy lat temu w Indiach, była ona rodzajem buntu przeciw zorganizowanej religii, która odrzucała seksualność na drodze do oświecenia. Według Tantry to właśnie seksualność oraz ziemskie przyjemności jak jedzenie, taniec, ekspresja twórcza miały być drzwiami do osiągnięcia boskości.

Słowo „Tantra” oznacza: manifestować, rozwijać, pokazywać i splatać. W tym kontekście seks ma być sposobem do rozwijania świadomości i splatania bieguna męskiego (reprezentowanego przez hinduskiego boga Shivę) oraz żeńskiego (hinduska bogini Shakti) w harmonijną całość.

Wprowadzenie do praktyk seksu tantrycznego

Tantra wymaga odpowiedniej atmosfery oraz odpowiedniego zaangażowania kochanków. Jest kilka ważnych czynników, które pomogą partnerom osiągnąć sukces na drodze ku odkrywaniu tajników tantry:

Intymna przestrzeń

Bardzo ważne jest, by kochankowie czuli się w pełni zrelaksowani przed rozpoczęciem pieszczot. Sypialnia powinna być wolna od przedmiotów, które mogłyby niepotrzebnie odwracać uwagę od partnera. Idealnie byłoby przystroić miejsce kwiatami, świecami, odpowiednie będę też olejki aromatyczne, np. jaśminowy lub różany. Łóżko powinno być bardzo wygodne, w tle dobrze jest puścić łagodną muzykę.

Harmonia zmysłów

Partnerzy powinni w pełni skupić się na wzajemnych doznaniach zmysłowych. Najlepiej będzie, jeśli oboje, nadzy usiądziecie w wygodnym miejscu naprzeciw sobie. Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny – pomoże stworzyć intymną więź pomiędzy kochankami. Wasze oddechy powinny ulec zharmonizowaniu – kiedy jedno z Was wdycha powietrze, drugie je wypuszcza – jak gdybyście się nim dzielili. Możecie powoli rozpocząć wzajemne pieszczoty i pocałunki, dobrym pomysłem będzie zmysłowy masaż.

Cierpliwość w oczekiwaniu na rozkosz

Gra wstępna stanowi główny punkt seksu tantrycznego. Powinna być powolna i cierpliwa, by pomogła zbudować między kochankami atmosferę podniecenia. Pozwoli zbudować odpowiednie napięcie i stworzy poczucie bliskości oraz da Wam czas, by rozkoszować się sobą nawzajem jeszcze zanim dojdzie do seksu. Kochankowie powinni pamiętać o tym, by nieustannie skupiać swe myśli na partnerze, nie zamykajcie oczu, wpatrujcie się w siebie przez cały czas trwania rozkoszy. Wszystkie Wasze zmysły powinny pozostać czujne i wyostrzone.

Zalety seksu tantrycznego

Tantryczne praktyki seksualne mają uczyć kochanków przedłużania aktu miłosnego i właściwego pożytkowania energii seksualnej. Tantra pomaga otwierać się na nowe doznania nie tylko cielesne, ale przede wszystkim emocjonalne. Ponadto wzmacnia kondycję zdrowotną, gdyż jak mówi Christiane Northrup – autorka książki „Women’s Bodies, Women’s Wisdom”:

Energia seksualna jest jedną z naszych najmocniejszych energii do tworzenia zdrowia(…) Wykorzystując energię seksualną świadomie… możemy sięgnąć do prawdziwego źródła młodości i witalności.”

Tantra umożliwia kochankom osiągnięcie niesamowitego orgazmu poprzedzonego zmysłową grą wstępną. Seks tantryczny pozwala kochankom dzielić między sobą wspaniałe doznania. Pamiętajmy też, że tantra nie oznacza fizycznego zaspokojenia, lecz zbliżenie duchowe i mistyczne przeżycie.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie

Zapraszamy do lektury artykułu .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze