1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks

Budzenie energii seksualnej – ćwiczenia

Początek wiosny, gdy cała przyroda budzi się do życia, to dobry czas na zaopiekowanie się swoją seksualnością. (Fot. iStock)
Początek wiosny, gdy cała przyroda budzi się do życia, to dobry czas na zaopiekowanie się swoją seksualnością. (Fot. iStock)
Wraz z przyrodą budzi się nasze ciało, szykuje na nowe doznania i przyjemności. Wiosną naturalnie otwieramy się na miłość. Oto ćwiczenia, dzięki którym możesz popracować ze swoją energią seksualną.

1. Bądź obiektem swoich uczuć

Wiosna kojarzy się z zakochaniem. A jakby to było, gdybyś to ty była obiektem swoich uczuć? W stanie zakochania akceptujemy drugą osobę w całości. Nie widzimy jej słabości, jesteśmy zafascynowane osobowością, ciałem, intelektem i duszą. A zatem do dzieła!

 1. Wybierz kilka utworów muzycznych z gatunku, jaki pociąga cię najbardziej. Włącz muzykę i zamknij oczy. Wczuj się w rytm i melodię, jaką słyszysz. Pozwól ciału poruszać się swobodnie, tak jak chce.
 2. Następnie spójrz na swoje odbicie w lustrze, tak jakbyś patrzyła na nowo poznaną osobę. Spójrz sobie głęboko w oczy. Spróbuj dostrzec w sobie wyjątkowość, piękno, tajemnicę, atrakcyjność, zmysłowość. Postaraj się do siebie uśmiechnąć z sympatią, czułością, miłością. Zauważysz pewnie, że im bardziej się uśmiechasz, tym bardziej uwidaczniają się twoje zmarszczki – czy i je możesz zaakceptować? Teraz spójrz ponownie sobie w oczy. Zapewne pojawi się błysk, iskra energii życiowej. Powtarzaj ćwiczenie z lustrem tak często, jak to tylko możliwe.

2. Przywołaj gorące wspomnienia

Mózg uznawany jest za najbardziej seksualny organ w naszym ciele. Dlaczego? Ponieważ w wyniku procesu wyobraźni bardzo szybko pobudza namiętność. Wystarczy przypomnieć sobie jakąś pikantną scenę z filmu lub sytuację, w której odczuwałaś silne podniecenie, aby ponownie odczuć pobudzenie w obszarze narządów płciowych.

 1. Przypomnij sobie teraz kilka sytuacji życiowych, kiedy czułaś pożądanie.
 2. Czy byłaś wówczas sama, czy z kimś? Czy odczucia seksualne związane były z dotykiem samej siebie, czy z kontaktem z drugą osobą, a może z wyobrażaniem sobie intymnej sceny z ukochanym?
 3. Przypomnij sobie dokładnie odczucia w ciele, jakie się wtedy pojawiły. W jakich miejscach czułaś najsilniej pobudzenie seksualne? Jakie to było odczucie: ciepła, gorąca, mrowienia?
 4. Co czujesz, kiedy sobie to wszystko przypominasz? Tu i teraz możesz odczuć przepływ energii seksualnej, jeśli tylko pozwolisz jej płynąć przez swoje ciało.

Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, socjolożka, terapeutka technik holistycznych, autorka książek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze