1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Czy małżeństwo rzeczywiście wychodzi na zdrowie?

Czy małżeństwo rzeczywiście wychodzi na zdrowie?

Specjaliści od badania zjawiska życia w pojedynkę obalają poglądy głoszone na temat dobrodziejstw małżeństwa. Podobno związki wcale nie są tak zdrowe, jak się uważa.

Bella DePaulo, psychoteraputka z Harvardu, specjalizująca się w tematyce życia w pojednynkę, autorka kilku książek (np.: „Singled Out: How Singles Are Stereotyped, Stigmatized, and Ignored, and Still Live Happily Ever After”) twierdzi, że to nieprawda, że jeśli staniesz na ślubnym kobiercu, to będziesz żył długo i szczęśliwie. Idąc dalej, DePaulo uważa, że również mitem jest to, że żyjąc w związku jesteś lepszym człowiekiem, bo jesteś w stanie tworzyć relację.

Według psychoterapeutki są to „magiczne” wierzenia, które są potrzebne, aby ochronić instytucję małżeństwa. Jest to potrzebne, bo nie jest one już konieczne, by osiągać dawne jego cele. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które nie są już skazane na mężów, jeśli chodzi o wsparcie ekonomiczne. Zarabiają wystarczająco dużo, aby utrzymać siebie a nawet dzieci. Mogą nawet zajść w ciążę bez bezpośredniego udziału mężczyzny. Nowoczesne singielki mogą kupić sobie mieszkanie, podróżować, realizować różne pasje, żyć pełnią bez mężczyzny. Dlatego właśnie wyznawcy „starego porządku” bronią instytucji małżeństwa w sposób, który według Belli DePaulo, która publikuje swoje teskty w takich gazetach jak: New York Times, the Washington Post, the Wall Street Journal, and USA Today, jest już nieaktualny. Więcej na ten temat przeczytasz na:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze