1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Osiągnąć sukces w związku - 7 wskazówek

Osiągnąć sukces w związku - 7 wskazówek

Zależy ci na tym, by stworzyć udany i dający ci szczęście związek z właściwą osobą. Jak sprawić, by nad wami nigdy nie zbierały się ciemne chmury? Oto kilka wskazówek.

Sukces twojego związku nie zależy jedynie od ciebie i twojego zaangażowania. To wasza wspólna praca i chęć by żyć razem zgodnie z waszymi przekonaniami, potrzebami i wartościami.

 • zanim zaczniesz angażować się i wkładać wysiłek w swój związek, zastanów się nad kluczowym pytaniem: Czy ufasz swojemu partnerowi? Czy jesteś w stanie powierzyć mu największe sekrety, czy uważasz go za osobę godną zaufania, czy możesz na nim polegać? Zaufanie jest podstawą naszego poczucia bezpieczeństwa. Jeśli są rzeczy, o których nie chcemy mówić partnerowi, lub też zdarza nam się weryfikować prawdziwość jego słów, nie jest dobrze.
 • kolejna rzecz, to sprawdzenie, czy jesteście kompatybilni na poziomie intymnym. Czy macie podobne potrzeby jeśli chodzi o wyrażanie emocji, o ich fizyczną realizację? Czy na polu emocji i fizyczności wasza relacja jest głęboka, czy czujecie się spełnieni?
 • czy twoja relacja z partnerem odpowiada ci intelektualnie? Czy dzielicie wspólne pasje, zainteresowania, czy uczycie się od siebie nawzajem?
 • kolejna rzecz, której powinnaś się przyjrzeć, to komunikacja w waszym związku. Jak ze sobą rozmawiacie? Czy okazujecie sobie w rozmowie szacunek? Czy zdarza się wam nieprzyjemnie pokłócić, posuwając się do wyzwisk, okrutnych słów, oszczerstw i insynuacji?
 • ważna sfera waszego życia, to te momenty, w których trzeba poradzić sobie z kryzysem, trudną sytuacją. Jedno z was nagle traci pracę, zaczyna chorować, coś złego się wydarza. Czy wiesz, jak w takiej sytuacji zachowa się twój partner? Czy będziesz mogła się na nim oprzeć? Pomyśl o tym, zanim pojawi się problem.
 • ostatnia rzecz, która często wcale nie jest podejmowana na początku relacji: wasze oczekiwania finansowe, zawodowe, życiowe. Poznajesz wspaniałego artystę, dla którego radość tworzenia jest ważniejsza niż stałe dochody. Czy jesteś w stanie to udźwignąć? Z drugiej strony: wiążesz się z ambitnym menedżerem, który za 5 lat widzi siebie w zarządzie spółki, co oznacza, że widujesz go tylko niedzielnymi popołudniami. Na jakie ustępstwa jesteś w stanie pójść? I czy nie kolidują one z twoimi priorytetami życiowymi. Brak porozumienia w tej sferze życia rodzi największe kryzysy w związku. Omówcie wasze marzenia i plany zanim zaczniecie wspólnie projektować przyszły dom waszych marzeń.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze