1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Szczęśliwy związek - 8 trików

123rf.com
Szczęśliwy związek sprawia że po prostu chce nam się żyć. Dlatego wszelkie rady dotyczące tego, jak żyć w związku, mogą okazać się cenne. Poszukaj czegoś dla siebie pośród poniższych 8 tricków – rad dość prostych a skutecznych.

1. Nie szukajcie kompromisów ani ustępstw, tylko wyniku „wygrana – wygrany”. Kompromisy zwykle są zgniłe, bo ktoś jest górą a ktoś mniej ważny. Im więcej kompromisów i ustępstw, tym bardziej chwieje się równowaga w związku oraz zaciemnia klarowność tego, co jest pomiędzy nami. Jeśli wygrywasz, masz pewną przegraną na innym polu, gdyż energia zawsze dąży do wyrównywania. Dlatego równość wprowadzajcie na bieżąco.

2. Osoba, która gotuje, nie zmywa naczyń.
Nie bądźcie zbyt sztywni w tego rodzaju postanowieniach, ale wystrzegajcie się poświęcania i braku równowagi w związku.

3. Każdy potrzebuje dla siebie pokoju z drzwiami, których nikt nie otworzy. Chodzi o takie miejsce w domu, które jest dla danej osoby bezpieczne i intymne. Potrzebne do drzemki, spokojnego czytania, słuchania muzyki, medytowania, myślenia o niebieskich migdałach, pakowania prezentów, rozmów telefonicznych, złoszczenia się. Szanujcie swoją prywatność.

4. Często sobie dziękujcie.
Okazujcie sobie uznanie każdego dnia. On fajnie wygląda w nowej marynarce, powiedz mu o tym. Ona zrobiła fantastyczną sałatkę, niech to usłyszy z ust ukochanej osoby.

5. Nie zwracaj uwagi na nieistotne sprawy. Miał kupić bułki, a wyleciało mu z głowy. Pomylił dzień imienin twojej matki z urodzinami swojej. Okazuje się, że nie wie, kto wyreżyserował jakiś znany film. Nie wytykaj błędów, nie krytykuj, nie umniejszaj partnera.
Chyba chodzi o to, żeby czuć się przy sobie dobrze.

6. Przepraszaj, kiedy trzeba. Chcesz mieć rację czy szczęśliwy związek?
Jeśli nawaliłaś, zawiniłaś, szczerze powiedz „przepraszam” i nie wracajcie już do sprawy.

7. Pomyśl, zanim coś powiesz. Są słowa, które pozostawiają po sobie rany szarpane, a one trudno i długo się goją. Weź odpowiedzialność za swój język.

8. Miej dystans.
Zdarzyło się między wami coś trudnego. Zanim wystrzelisz z armaty, wyobraź sobie, że to historia, którą przeczytałaś w jakiejś książce lub obejrzałaś w filmie. W ten sposób zdystansujesz się i nie będziesz działać pod wpływem emocji.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze