1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Dlaczego kobiety nie chcą uprawiać seksu?

Dlaczego kobiety nie chcą uprawiać seksu?

123rf.com
Stres dotyka wszystkich sfer życia, także seksualności. Paradoksalnie, ponieważ udane życie seksualne jest zarazem doskonałym sposobem na uwolnienie się od stresu. Co najbardziej stresuje kobiety?

Huffingtonpost przedstawia  powody, które utrudniają kobietom czerpanie przyjemności z seksu. Oto 5 najbardziej skutecznych „zabójców” seksualności:

1. Brak orgazmu w czasie stosunku

Najczęściej przywoływany problem dotyczy właśnie kobiecego orgazmu. Badania wskazują, że dotyka aż 75 % kobiet. W części to wynik anatomii i wcale nie oznacza, że z tobą „coś jest nie tak”. Eksperci radzą, żeby wspólnie z partnerem poszukiwać technik i pozycji seksualnych, które dadzą kobiecie przyjemność.

2. Niezadowolenie ze swojego wyglądu

Podobno aż 61 % kobiet zastanawia się nad tym, jak wyglądają w czasie stosunku. Poczucie nieatrakcyjności to skuteczna blokada udanego życia seksualnego. Czasami bardzo trudno ją przełamać, ale dobre efekty dają różne zabiegi relaksacyjne, np. masaż albo po prostu wieczór w towarzystwie sprawdzonych przyjaciół, po którym wzrasta samoocena.

 3. „Nienormalna” budowa intymna

Podobnie jak ogólny brak akceptacji ciała, tak i niezadowolenie ze swojej anatomii intymnej utrudniają odkrycie swojej seksualności. Niektóre kobiety decydują się nawet na operacje plastyczne warg sromowych. Specjaliści twierdzą, że to wpływ przemysłu pornograficznego, który narzuca wzorce także i w tej sferze. W walce  z tym trendem pojawiają się projekty fotografii intymnych, które pełnią ważną rolę edukacyjną – kobiety przekonują się, że wcale nie są „nienormalne”

 4. Niska samoocena seksualna

Beznadziejny seks nie zadowala nikogo, ale przede wszystkim nie wolno zapominać, że do udanego życia seksualnego potrzeba zaangażowania obu stron. Co zaś do istoty, czyli braku satysfakcji, to powodów może być wiele. Warto najpierw samodzielnie zastanowić się, czego ci brakuje, a potem porozmawiać z partnerem o tym, czego wzajemnie od siebie oczekujecie i jak możecie sobie sprawić przyjemność.

5. Monotonia w seksie z tym samym partnerem

Małżeństwa przyznają się do bardziej intensywnego i regularnego życia seksualnego. Co więcej, seks wcale nie staje się monotonny – bywa wręcz przeciwnie, ponieważ znajomość potrzeb, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa wyzwalają kreatywność, pozwalają na większą otwartość. Ale jednocześnie dowiedziono, że zainteresowanie seksem kobiet, które są w stałym związku, maleje z czasem. Specjaliści radzą szczerą rozmowę, eksperymentowanie z gadżetami erotycznymi czy innymi pozycjami seksualnymi.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze