Mity na temat seksu lesbijskiego

123rf.com

Biorą się z niewiedzy, uprzedzeń, tabu. Są niesprawiedliwe i krzywdzące. Oto najpopularniejsze mity na temat seksualności lesbijek, czy szerzej: kobiet uprawiających seks z kobietami.
1. Seks między kobietami to nie jest prawdziwy seks.

Oczywiście, że jest! Do seksu nie potrzeba mężczyzny.

2. Lesbijkom wystarczą pieszczoty i przytulanie.

Nie wszyscy ludzie uprawiają seks, ale nie jest tak, że jakaś konkretna grupa (szczególnie tak liczna) nie robi tego z zasady. Spektrum seksu lesbijek jest równie duże jak osób hetero.

3. Para lesbijek jest ze sobą tak blisko, że seks w ich związku z czasem zanika.

Aktywność seksualna może się zmniejszać w długich związkach zarówno lesbijskich, gejowskich, jak i heteryckich. Nie ma to nic wspólnego z orientacją seksualną, zależy od konkretnej relacji.

4. Młode dziewczyny często interesują się własną płcią, ale to z wiekiem mija.

Młodość to czas eksperymentów i czasami tak się dzieje, że młodzi ludzie próbują różnych rzeczy, poszukując swojej drogi. Większość osób jednak rozpoznaje swoją orientację w wieku dojrzewania i nie ulega ona zmianom.

5. Tylko kobieta potrafi zaspokoić kobietę, bo czuje to samo.

Nie ma takiej zasady, wszystko zależy od konkretnej relacji.

6. Lesbijkom podoba się każda kobieta, są owładnięte seksem.

Argument podszyty homofobią i lękiem przed kontaktami z lesbijkami. Osobom hetero nie podobają się wszyscy przedstawiciele/wszystkie przedstawicielki płci przeciwnej, podobnie jest z osobami homoseksualnymi.

7. Seks lesbijek jest wybrakowany, kobietę może zaspokoić jedynie penetracja penisem.

To wyjątkowo krzywdząca opinia, zupełnie nieprawdziwa.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link