fbpx

Wakacyjna przygoda – miłość w podróży

Wakacyjny romans
123rf.com

Jesteś sama i sama postanowiłaś wyjechać na wakacje. I dobrze. Przyznajesz, że masz nadzieję, że podczas podróży może spotkasz kogoś, z kim przeżyjesz miłosne uniesienia. To też dobrze. Bądź tylko świadoma kilku faktów.
Na początek uświadom sobie, że emoticon wysłany sms-em nie jest tożsamy ze słowami „kocham cię” i nie jest też czymś w rodzaju oświadczyn. Uśmiechnij się do siebie promiennie niczym emoticon i ruszaj na wyprawę lekko i na luzie. Co cię spotka, to cię spotka – przede wszystkim masz się dobrze bawić bez względu na to, w jakim towarzystwie.

1. Nie pozwól, aby lęk przed odrzuceniem uniemożliwił ci przeżycie radosnej przygody. Nasze lęki odbierają nadzieję i wywołują racjonalne myśli, które choć są czasem przydatne w zmaganiu się z rzeczywistością, podczas wakacji szkodzą, bo hamują spontaniczność. Podróże to jedna z tych wyjątkowych możliwości, kiedy możesz być całkowicie wyluzowana. Możesz zostawić w domu swoją dotychczasową tożsamość, która lęka się odrzucenia. Możesz wreszcie zdjąć ze swego kruchego serca kamizelkę kuloodporną i zaryzykować, że coś poczujesz.

2. Nie pisz w myślach dokładnych scenariuszy. Wiedz, czego chcesz, ale nie kreuj detali. One cię zaprogramują na dany rozwój wydarzeń i nie zauważysz lepszego. Bo dlaczego on ma być na przykład brunetem? Bo nie miałaś do czynienia z przystojnym blondynem. Dlatego właśnie warto spotkać na swojej drodze fajnego jasnowłosego chłopaka.

3. Nie zrażaj się. Bo w ciągu pierwszych trzech dni nie wydarzy się nic w kierunku romansu. Albo, że przejdzie obok ciebie obojętnie taki czy inny mężczyzna. Twoim priorytetem jest zabawa i dobre samopoczucie. Jeśli naprawdę się wyluzujesz i na niczym szczególnym nie będzie ci zależało, wydarzy się coś niespodziewanego i wspaniałego. Bądź spontaniczna i beztroska.

4. Nie myśl, co będzie po powrocie do domu. Załóżmy, że wydarzył się wakacyjny romans. Nie psuj go sobie zadręczaniem, co będzie, kiedy wakacje się skończą. Czy on napisze, przyjedzie, zadzwoni, będzie się odzywał, czy jest zainteresowany dalszą znajomością. Podróż ma być pełna zabawy i frywolności. Jeśli znajomość przerodzi się w coś więcej, bo tak chcesz, tak będzie. A jeśli nie, ćwicz umiejętność cieszenia się ulotnością wakacyjnej chwili. Niczego nie zakładaj, bądź w tu i teraz do ostatniego dnia wakacji. Kiedy się z nim będziesz żegnała, nie rozpaczaj na peronie, nie histeryzuj na lotnisku. Trzymaj emocje na wodzy i pewnie patrz mu w oczy, uśmiechając się promiennie.