Gdy kochanek znika – 9 podpowiedzi

Ddy kochanek znika
123rf

Bywa, że mamy romans, przelotną relację pełną namiętności i niezwykłości. I ona się kończy, bo kochanek znika, albo ty dochodzisz do wniosku, że nie o to chodzi. Zostajesz jednak w poczuciu straty, tęsknoty za przygodą, tajemnicą, szaleństwem. Jak przeżyć żałobę po romansie? Kilka rad do wyboru.

1. Rozróżnij romans od miłości

Kiedy tęsknimy za tym, co zabronione, okryte mgiełką perwersji, jesteśmy ślepi na codzienną miłość. Piękną i oddaną. Zapominamy, że głębszy sens możemy odnaleźć w prostych czynnościach: mieszaniu płatków śniadaniowych, przytuleniu dziecka, pogłaskaniu kota. Rozejrzyj się i poczuj, ile miłości jest wokół ciebie, tutaj, blisko.

2. Zaplanuj sobie czas rozpaczy

Jeśli prześladują cię fantazje seksualne z kochankiem, którego nie ma i które w efekcie cię dołują i pozostawiają niespełnioną, przyjmij je na określony czas. Podziękuj, pożegnaj, skoncentruj się na czymś innym. Dobry film?

3. Zobacz ludzi wokół ciebie

Po takich przeżyciach, czujesz się teraz samotna, więc uświadom sobie, ile masz wokół ludzi, którzy mogą cię wesprzeć. Przyjaciółka, mama, przyjaciel, terapeuta, koleżanka z pracy, siostra, itd. Porozmawiaj z nimi o tym, że jest ci źle.

4. Odwołaj się do swojej pasji

To, co kochamy robić, przynosi nam ulgę. Jeśli masz pasję, która cię uskrzydla, daje radość i wyzwanie, zajmij się nią. Kiedy był kochanek, może ją zdradziłaś, teraz do niej wróć.

5. Pobądź trochę samotna

Doświadcz pustki w sobie. Jest duże prawdopodobieństwo, że wdałaś bądź wdajesz się w romanse, żeby jej nie dotknąć. Czarnej dziury, która straszy, bo boisz się nudy i codzienności. Ciekawe co się kryje pod tym lękiem? Sprawdzisz, jak pobędziesz sama ze sobą.