fbpx

Potencja u kobiet vs. Potencja u mężczyzn

Potencja u kobiet vs. Potencja u mężczyzn

Często mówi się, że „faceci są z Marsa, a kobiety z Wenus” podkreślając różnice, jakie dzielą obie płcie. Ponoć kobiety i mężczyźni mają inny sposób myślenia, odczuwania emocji oraz spojrzenia na życie, co sprawia, że nieraz trudno im się porozumieć. A jak w tym wszystkim wygląda sprawa potencji seksualnej? Czy ochota na seks również budzi się w odmienny sposób, a w przypadku jej obniżenia nie mamy szans na zastosowanie podobnych środków zaradczych?
Męski pociąg do seksu

Stereotypowy obraz życia seksualnego mężczyzny zwykle polega na ciągłym zainteresowaniu seksem i wykorzystywaniem każdej okazji do współżycia, najlepiej z różnymi kobietami. Choć prawdziwe życie często ma niewiele wspólnego z tą wizją, to rzeczywiście mężczyźni mają tendencję do bycia bardziej aktywnymi w seksie i odczuwanie ochoty na zbliżenie uznają za coś naturalnego. Dopiero kiedy doświadczają obniżenia potencji lub problemów z erekcją zaczynają myśleć, że coś jest nie tak, obsesyjnie poszukując sposobu, aby wszystko powróciło na dawne tory. Wysoka potencja zależy w dużej mierze od zdrowia fizycznego mężczyzny. Dlatego tak ogromne znaczenie ma dla niego zdrowa dieta, unikanie nałogów oraz ruch, bo wzmacniają organizm i poprawiają jego osiągi. Bardzo poważne znaczenie ma również stres, który skutecznie obniża sprawność seksualną, podobnie jak zła kondycja psychiczna, bo wbrew powszechnemu mniemaniu, u mężczyzn psychika ma poważny wpływ na potencję.

Damska psychika

Odmiennie niż u mężczyzn, u kobiet psychika odgrywa w tej sprawie podstawową rolę. Jako że kobiety zwykle nie mają żadnych fizycznych problemów ze współżyciem (jak zaburzenia erekcji u mężczyzn), wszystko odbywa się w „ich głowie”, tam budzi się pożądanie, jak również jest możliwe osiągnięcie orgazmu. Kobieta musi znać swoje ciało, a przy tym uruchomić wyobraźnię, żeby mogła cieszyć się przyjemnością z seksu. Zwykle nie jest możliwe, że wszystko stanie się automatycznie, jak może to zadziałać w przypadku mężczyzn. To dlatego tak wiele kobiet ma problemy z osiągnięciem orgazmu lub rozbudzeniem ochoty na seks. Winna jest temu psychika, która z jakichś powodów blokuje przyjemność. Na tej zasadniczej różnicy opierają się również sposoby radzenia sobie z obniżeniem potencji. Mężczyźni mają zwykle do dyspozycji proste rozwiązanie, jakim jest wzięcie tabletki na potencję, podczas gdy dla kobiet ta możliwość jest niedostępna. Co prawda, kilka miesięcy temu w USA zaaprobowano lek, który ma być „różową Viagrą”, ale są poważne wątpliwości co do jego skuteczności, dlatego, że kobiecym organizmem po prostu nie da się „sterować” tak łatwo, jak męskim.

Rola psychiki w sprawności seksualnej to największa różnica między męską i damską potencją. W gruncie rzeczy, mężczyźni i kobiety wcale nie są od siebie tak różni i w sytuacji spadku potencji potrzebują dokładnie tych samych rzeczy: zadbania o swoje zdrowie, ruchu, wykluczenia stresu czy poczucia akceptacji ze strony partnera.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze