1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Meryl Streep z zachwytem o filmie „Barbie”: „Uratowaliście kino i nasze miejsca pracy”

Meryl Streep z zachwytem o filmie „Barbie”: „Uratowaliście kino i nasze miejsca pracy”

Meryl Streep na rozdaniu nagród filmowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Palm Springs 2024 (Fot. Jerod Harris/FilmMagic/Getty Images)
Meryl Streep na rozdaniu nagród filmowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Palm Springs 2024 (Fot. Jerod Harris/FilmMagic/Getty Images)
Meryl Streep zwróciła się ze szczerym podziękowaniem dla twórców filmu „Barbie” na Palm Springs International Film Festival. „Uratowaliście kino i nasze miejsca pracy” – mówiła aktorka, nawiązując do tego, że branża kinowa wciąż boryka się ze skutkami pandemii COVID-19.

„Barbie” to niekwestionowanie największy kinowy sukces ostatnich lat. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów na całym świecie i został najbardziej dochodową produkcją w całym 2023 roku oraz w historii wytwórni Warner Bros. – zarobił bowiem 1 miliard i 365 milionów dolarów w światowym box office. I choć premiera filmu miała miejsce pod koniec lipca zeszłego roku, o „Barbie” wciąż jest głośno.

Kilka dni temu podczas gali wręczenia nagród na festiwalu filmowym w Palm Springs Meryl Streep zwróciła się do współtwórców „Barbie” z poruszającymi podziękowaniami. Zdobywczyni Oscara weszła na scenę, by wręczyć nagrodę Carey Mulligan za rolę w produkcji „Maestro”. Przed nią swoją nagrodę odbierał duet Billie Eilish i Finneas O'Connell za piosenkę „What Was I Made For?” do filmu „Barbie” i to właśnie do nich Streep postanowiła skierować pierwsze słowa swojego przemówienia.

– Chcę tylko powiedzieć Billie i Finneasowi, że dostarczyliście nam z „Barbie” miłosną bombę – z uśmiechem przyznała Meryl. – Zeszłego lata uratowaliście kino i pracę nas wszystkich. Przynieśliście radość niezliczonym pokoleniom i osobom o różnej identyfikacji płciowej. Surfujcie na tej fali, dopóki nie będziecie starzy i nie zasłużycie na odpoczynek – tak jak ja.

W zeszłym roku, podczas lunchu nominowanych do Oscara, Steven Spielberg w podobnym tonie podziękował Tomowi Cruise'owi za uratowanie branży filmowej filmem „Top Gun: Maverick”. I choć filmowe hity kasowe nie zawsze są poważane w branży filmowej, to właśnie dzięki nim przemysł kinowy w erze streamingów wciąż może funkcjonować. Trzymajmy więc kciuki, razem z Meryl Streep, za kolejne produkcje takie jak „Barbie”!

Źródło: Zack Sharf, „Meryl Streep says »Barbie« saved the movies last summer and all of our jobs”, variety.com [dostęp: 9.01.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze