Atma Krija Joga – starożytna wiedza na nowe czasy

Cwiczenia jogi
123rf.com

O tym, jak się wyciszać i oczyszczać z negatywnych wzorców umysł oraz ciało, opowiadają nauczycielki Atma Krija Jogi. Mówią, że przyszedł czas, żeby ludzie dowiedzieli się, że ta metoda jest dużą pomocą dla świata w podnoszeniu świadomości.
Czym jest Atma Krija Joga?

Deviki: To są starożytne techniki odpowiednio zmodyfikowane do naszych czasów tak, żeby każdy człowiek, normalnie żyjący w materialnym świecie, mógł je praktykować i odnosić z nich korzyści. Ich celem jest osiągnięcie realizacji, spełnienia, szczęścia. Techniki Atma Krija Joga są różnorodne. Mamy asany, które oddziałują na nasze ciało, a także mudry, wpływające na nas na poziomie fizycznym i energetycznym. Są: medytacja, koncentracja, wizualizacja, które uspokajają i oczyszczają umysł oraz rozwijają wyższą świadomość. Praca wewnętrzna wykonywana jest wszechstronnie. Dzięki temu uwalniamy naszą podświadomość od niekorzystnych wzorców, nawyków, przyzwyczajeń. Są one w naturalny sposób transformowane na pozytywne. Nasze serce coraz bardziej się otwiera i stajemy się gotowi doświadczać coraz więcej bezwarunkowej miłości, radości, spokoju oraz doznań duchowych.

Jak to działa w praktyce?

Deviki: U każdego inaczej, czasem stare wzorce odchodzą powoli, ale zdarza się, że bardzo szybko. Na pewno w miarę praktykowania stajemy się bardziej zadowoleni z życia, szczęśliwsi, kochający, pomocni dla innych. Czujemy coraz bardziej, że nie jesteśmy na tym świecie sami, zaczynamy czuć się bezpiecznie.

Jesteście nauczycielkami Atma Krija Jogi. Co ta metoda zmieniła w waszym życiu?

Despina, Deviki: Wszystko.

Konkretniej?

Despina: Najpierw zmienia się ogólne podejście do życia. Czujemy się dużo spokojniejsi, z dystansem reagujemy na sytuacje, które kiedyś nas stresowały. Dochodzimy do tego, że zawsze będzie dobrze i zawsze damy sobie radę, bo mamy boską pomoc. To jest najważniejsze.

Deviki: Ja na przykład czuję, że jestem szczęśliwsza niż dawniej. Mam poczucie takiego wewnętrznego szczęścia, radości. To jest niezależne od zewnętrznych okoliczności.