fbpx

HorseSense – warsztaty i programy rozwojowe metodą Horse Assisted Education

Horse Assisted Education to innowacyjna metoda uczenia się siebie, innych i świata, w której trenerami są konie. To niezapomniane doświadczenie otwierające umysł i angażujące serce…

„Mamy coś takiego jak świat realny, który widać, można go dotknąć, używać, niszczyć i mamy coś takiego jak druga strona, która może być niewidoczna… coś jak świat marzeń i symboli. Między nimi istnieje bardzo cienka granica. Konie są tymi zwierzętami, które mają coś wspólnego z tą linią graniczną. Są łącznikami między realistycznym, widocznym, dotykalnym światem i tym drugim, jakikolwiek by on nie był (…)”
Fragment z filmu „The Path of the Horse”.

Horse Assisted Education to innowacyjna metoda uczenia się siebie, innych i świata, w której udział biorą konie. Istotą tej metody jest stworzenie przestrzeni, w której możemy poznawać siebie nie tylko poprzez kontakt z innymi ludźmi ale poprzez relację, którą tworzymy z przedstawicielem innego gatunku. W przestrzeni tej intensywnie doświadczamy swojego świata wewnętrznego oraz mamy możliwość ujrzenia siebie jako kogoś kto aktywnie tworzy otaczającą go rzeczywistość.

Autentyczne spotkanie, które inspiruje, pobudza do refleksji i działania…

Przestrzeń eksperymentowania i wewnętrznej przygody…

Naturalny rytm i wolność, która łączy…

Warsztaty zaprojektowane są w sposób, który pozwala na uczestnictwo każdemu niezależnie od stopnia znajomości koni (nie wsiadamy na nie!). Grupa uczestników składa się z maksymalnie 10 osób.

Podczas zajęć znajdujemy się w sytuacji, w której kontaktujemy się z koniem, który obdarza nas uwagą i naturalnie odpowiada na naszą obecność i zachowania. Dzięki temu mamy możliwość uczenia się poprzez bezpośrednie uczestniczenie w relacji. Nie ma tu drogowskazów, sprawdzonych przepisów i technik postępowania. Każdy krok wynika z przejęcia odpowiedzialności, odwagi i podjęcia decyzji. Uczenie się jest wielopoziomowe, angażuje całą osobę i przebiega w realnej sytuacji. Zachowania konia są autentyczne a tym samym jest to prawdziwa relacja, prawdziwa komunikacja i prawdziwe przywództwo. Taki sposób pracy pozwala nam uchwycić esencję naszej aktualnej postawy wobec siebie, innych i świata.

Prowadzimy warsztaty i cykle rozwojowe dotyczące różnych tematów w następujących obszarach:
KARIERA, ALTERKARIERA I ROZWÓJ W ŻYCIU ZAWODOWYM
JA WŚRÓD INNYCH INNI WEWNĄTRZ MNIE – ŚWIAT RELACJI, EMOCJI I KOMUNIKACJI
SNY, PRZEMIANY I PODRÓŻE WEWNĘTRZNE
SIÓDMY TALENT DLA TERAPEUTÓW, COACHÓW I TRENERÓW
SZKOŁA FACYLITACJI – już wkrótce otwieramy pierwszą edycję SZKOŁY FACYLITACJI.

Spotkania prowadzone są przez dwie facylitatorki: Ilonę Popławską i Agatę Wiatrowską-Wiśniewską, które w swojej pracy korzystają z doświadczeń międzynarodowej sieci facylitatorów HorseDream, myśli psychologicznej i psychoterapeutycznej (min. z psychologii humanistycznej, integralnej oraz psychologii pracy z procesem) oraz coachingu.

Aktualny program warsztatów znajdziesz na stronie: www.liderzy.com.pl
Kontakt:
Mail: biuro@liderzy.com.pl
tel. 666 893 575