fbpx

Okulary słoneczne: niezbędny dodatek nie tylko modowy

Okulary słoneczne: niezbędny dodatek nie tylko modowy

Gdy aura z szarej zaczyna być bardziej słoneczna, warto przypomnieć sobie nie tylko o kremie z filtrem lecz także o okularach przeciwsłonecznych. Są one nie tylko modnym dodatkiem, lecz także skutecznie chronią nasze oczy i skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.
Okulary przeciwsłoneczne to nieodzowny element garderoby każdej elegantki. Dodają charakteru stylizacjom, podkreślają owal twarzy i skutecznie poprawiają samopoczucie po krótkim śnie. Są one jednymi z najczęściej wybieranych dodatków, gdyż w niezwykle prosty sposób potrafią „zbudować” pożądany wygląd. Są też przedmiotem pożądania, ponieważ w bardzo precyzyjny sposób oddają panujące trendy. Ponadto okulary z dobrymi filtrami działają jak połączenie świetnego kremu pod oczy z dopasowanymi suplementami.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Niezależnie od tego, jaki jest powód noszenia okularów przeciwsłonecznych, warto kierować się pewnymi zasadami przy ich doborze. Oto one:
1. Okulary kupujemy u optyka. Dlaczego? – Ponieważ tylko okulary ze „sprawdzonego źródła” będą bezpieczne dla naszych oczu. Będą one posiadały dobre, nie zniekształcające obraz soczewki, oraz filtry, które przeciwdziałają szkodliwemu wpływowi fal UVA / UVB, oraz podrażnień wynikających z zbyt ostrego światła.
2. wybierając okulary u optyka warto wybierać takie, które mają dosyć ciemne soczewki oraz filtr polaryzacyjny, dzięki czemu nawet ostre słońce nie odbierze nam przyjemności jaką dają kolory.
3. Okulary dopasowujemy zarówno to kształtu twarzy, wysokości brwi, oraz co najważniejsze rozstawu oczu. Najskuteczniejsze w „chowaniu” oczu przed słońcem, czy spojrzeniami innych ludzi będą takie, które mają dość szerokie soczewki, np. klasyczne i ultra kobiece „muchy”. Rockowego, nieco buntowniczego charakteru dodadzą nam kultowe Wyfarery, a idealne na festiwal muzyczny okażą się „Lenonki” z efektem lustrzanego odbicia.

Zobacz także okulary przeciwsłoneczne białe

Okulary więc chronią nasze oczy oraz delikatną, niezwykle podatną na zmarszczki skórę wokół oczu. Warto je jednak zdejmować z nosa, wtedy gdy słońce nie jest zbyt ostre, gdyż jak donoszą naukowcy, to poprzez oczy wchłaniamy do naszego organizmu najwięcej witaminy D.

Co gdy okularów nie mamy?

Jest jednak wiele sytuacji, w których okulary przeciwsłoneczne się nie sprawdzą. Na przykład gdy mamy biurko w pracy przy oknie, gdy nie lubimy prowadzić samochodu z dodatkowym gadżetem na nosie lub gdy najzwyczajniej o nich zapomnimy.

optiveW takich sytuacjach warto zadbać o dodatkowe nawilżenie oczu, zwłaszcza gdy oczy narażone są na długotrwałe działanie ostrego światła, czy pracy przed monitorem komputera. Nawilżające krople do oczu OPTIVE® dają poprawę komfortu w przypadku objawów zespołu suchego oka.
Krople OPTIVE PLUS® mają unikalną postać o potrójnym działaniu, która oferuje długotrwały komfort osobom walczącym z zespołem suchego oka. Krople te smarują powierzchnię oka i nawilżają znajdujące się pod nią komórki zupełnie jak oryginalna postać OPTIVE® lecz dodatkowo chronią naturalne łzy, wzmacniając warstwę lipidową.

Więcej o pielęgnacji oczu wrażliwych przeczytacie na www.optive.pl

 

Optive X i Optive XX są wyrobami medycznymi oznaczonymi znakiem CE nr 0459. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją używania wyrobu medycznego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.”

 

 

?>