1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. „Mamy moc, sprawczość, głos” – mówi Agnieszka Grochowska, bohaterka okładki lutowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„Mamy moc, sprawczość, głos” – mówi Agnieszka Grochowska, bohaterka okładki lutowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„»Kos« to nie jest po prostu film kostiumowy, mieści w sobie różne gatunki i różne istotne tematy. Ja na planie szukałam odpowiedzi także na własne pytania. Otoczona przez moich wspaniałych kolegów myślałam o tym, jakie tam właściwie zajmuję miejsce, czy mój głos jest słyszalny, istotny. Bo nawet jeśli mężczyźni traktują nas jak równe sobie – nie zawsze jest to dla nas naturalne i oczywiste. Czasem my same nie traktujemy siebie na równi z nimi. To ciągle dla nas nowa sytuacja” – mówi Agnieszka Grochowska, bohaterka okładki lutowego „Zwierciadła”.

Miało być inaczej. Mieliśmy nie wrócić po pandemicznym zatrzymaniu do dawnego tempa, zrewidować stare nawyki, zwolnić. A czujemy, że świat pędzi jeszcze szybciej. Pośpiech stał się naszą drugą naturą. Ale ma to swoją cenę. Jaką? O tym w Temacie Miesiąca.

Dorota Roqueplo. Polka, Francuzka, jedna z najbardziej cenionych kostiumografek w naszym kraju. „Niektórzy z naszego środowiska zastanawiają się, po co tyle gadać o kostiumach, niech robota mówi sama za siebie. A ja właśnie uważam, że trzeba gadać. Bez nich nie byłoby postaci, byliby co najwyżej aktorzy, którzy przyszli na plan”.

W Spotkaniach także rozmowy z aktorami: Kamilą Baar, Bartłomiejem Topą i Isabellą Rossellini.

Stefania Kumor, położna i seksuolożka z fundacji SexedPL, mówi o tym, dlaczego wizyta u ginekologa bywa źródłem traumy, kiedy prawa kobiet są naruszane i jakie powinny być dobre praktyki ginekologiczne.

O odporności na konflikty rozmawiamy z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem. „Niebezpiecznie robi się wtedy, gdy konfliktów jest tak wiele, że pochłaniają większość naszego czasu i energii, zmuszając do nieustannego myślenia w kategoriach krzywdy, zagrożenia, obrony, ucieczki czy zemsty. Wtedy powinniśmy zadać sobie pytanie, czy wina za ten stan rzeczy nie leży po naszej stronie”.

Mentalizacja – zdolność do myślenia o czyimś umyśle, umiejętność interpretowania myśli, uczuć, intencji, motywacji do działania zarówno u siebie, jak i u innych ludzi. Czy można się jej nauczyć? Tłumaczy psycholożka prof. Anna Zajenkowska.

W „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny” Marta Niedźwiecka przekonuje, by w nowym roku wyzwolić się spod reżimu efektywności i postawić na zarządzanie własną energią.

Czy dorosłość musi być nudna, sztywna i pozbawiona przyjemności? Nie. Może stać się naszą supermocą. Mówi o tym psycholożka Joanna Flis.

„Depresja. Najbardziej niedoszacowana choroba na świecie – ludzie wciąż wstydzą się sięgać po pomoc albo nie dostają jej z powodu słabego dostępu do specjalistów. A przecież nie istnieje grupa społeczna czy wiekowa, którą by ta choroba omijała” – w cyklu „Mam wpływ” Anna Morawska-Borowiec, pomysłodawczyni kampanii „Twarze depresji”.

Ponadto w lutowym „Zwierciadle”:

 • Fotoreportaż. Pasjonująca historia Zamku Królewskiego w Warszawie.
 • Kuchnia. Wspaniałe wypieki z warszawskiej cukierni Tonka.
 • Para we wnętrzu. Mieszkanie Wiktorii i Bartka we wrocławskiej kamienicy to ciągle przeobrażającą się, nieomal żywa istota.
 • Moda. Ubrać się na trening i do miasta? Można. Techniczne kurtki, puchowe kamizelki i polarowe bluzy grzeją i jednocześnie świetnie wyglądają.
 • Zdrowie. Jak leczyć ból.
 • Uroda. Zachować zdrowie, kondycję, a do tego atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie? Odpowiedzią jest medycyna 3.0.

Lutowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło”: wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: kalendarzykiem na 2024 rok w pięciu wzorach do wyboru, kosmetykiem beBio (do wyboru: żel do twarzy, tonik, płukanka octowa do włosów, olejek rozświetlający lub szampon), dwoma maseczkami do twarzy marki When lub Saem, żelem do twarzy Iceland, rollerem jadeitowym Botanica do masażu twarzy, aktywnym kremem pod makijaż Daso, eyelinerem w pisaku Daso, maską błyskawicznie upiększającą Phlov by Anna Lewandowska lub książką (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze