fbpx

Już jest majowe wydanie miesięcznika „Sens”

Już jest majowe wydanie miesięcznika „Sens”

Siła jest w Tobie – przekonuje czytelników majowy „Sens”. To ważny przekaz zwłaszcza w czasach kryzysu, kiedy tracimy oparcie w świecie zewnętrznym i możemy odnaleźć je w swoim wnętrzu.

Pomoże w tym cykl artykułów pod szyldem Tematu Numeru. Czym jest rezyliencja i jak ją wzmacniać? Czy warto zaufać intuicji? Jak zacząć medytować? Czy siła fizyczna przekłada się na siłę psychiczną? Razem z teoretykami i praktykami znaleźliśmy odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Psychologicznemu i duchowemu wymiarowi obecnej sytuacji poświęcamy też miejsce w dziale Rozwój. O tym, na ile jest to szansa na rozwój właśnie, opowiedzą m.in. Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Pema Chödrön czy dr Tomasz M. Gondek. A o terapeutycznym wpływie śpiewu przekona dyrygentka chórów amatorskich, Ewa Jurkiewicz.

Ukojeniu nerwów ale też zbudowaniu wewnętrznego spokoju będzie sprzyjał temat specjalny „Cztery razy relaks” – przedstawiamy w nim sprawdzone sposoby na to, jak dać ukojenie zmysłom, ciału i myślom.

Nie zabraknie też wartościowych spotkań z ludźmi kultury. Okładkowa bohaterka – aktorka Helen Mirren zdradzi, dlaczego mimo tylu wspaniałych ról i nagród, za największe życiowe osiągnięcie uważa swoje małżeństwo. Pisarka Ałbena Grabowska udowodni, że nie ma co się bać zaczynać od nowa. A reżyser Lech Majewski opowie, czego ludzie Zachodu mogliby nauczyć się od Indian Nawaho.

Rodzicom nastolatków podpowiemy, jak nie dopuścić, by frustracja ich dzieci przerodziła się w agresję, a przeżywających kryzys w relacji zainspirujemy do zrobienia bilansu zysków i strat. Zdradzimy też kilka sekretów: czym jest nunchi i jak wychować odporne psychicznie dziecko. Z majowym „Sensem” przypływ nowych sił gwarantowany!