1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Startuje wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie

Od 1 lipca do końca sierpnia w Sopocie i Zakopanem już po raz czwarty odbędzie się wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie.

Wakacyjne stolice Polski, jak co roku, oferują wieczorne spotkania z dobrym kinem. Na widzów czekają plenerowe sale kinowe, gdzie będzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego dnia zarówno na Molo, jak i przy Krupówkach w projekcji będzie mogło uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynać się będą tuż po zachodzie słońca.

Na tegorocznej edycji festiwalu na widzów czeka różnorodny repertuar. Widzowie zobaczą m.in. "Jak zostać królem", "Autora widmo", "Śniadanie do łóżka" czy "Seks w wielkim mieście 2". Dodatkowo filmowy plan dnia został podzielony na dni tematyczne. W poniedziałki będzie to "Kto się boi Tarantino?", we wtorki cykl "Bliżej Europy" prezentujący ambitne kino. Środy upłyną pod znakiem wielkich kinowych hitów, a w czwartki królować będzie "Męskie kino". W każdy weekend w piatki rozpoczną się "Oscarowe noce", w soboty "Komedie, komedie", a w niedziele "Wieczory z wampirem".

Między miastami kursować będzie specjalny, wakacyjny pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie - mobilną salą kinową, przygotowaną przez PKP Intercity we współpracy z Outdoor Cinema i Orange. Pociąg kursować będzie codziennie, przez Warszawę, między Sopotem a Zakopanem. Przez całą podróż wyświetlane będą kinowe hity. Ważny bilet na przejazd pociągiem będzie jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z filmu "Pociąg do Hollywood".

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, co ułatwi dostęp do dobrego kina, polecanego przez Orange.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze