1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Słoneczne stoisko Wydawnictwa Zwierciadło na Warszawskich Targach Książki oblegane przez czytelników

Prawdziwe święto słowa! Mimo alarmujących badań wykazujących, że Polacy czytają coraz mniej, co roku Targi książek cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Odczuliśmy to na własnej skórze i bardzo się z tego cieszymy.

Na stoisku Grupy Zwierciadło podczas wielkiego święta książki na Stadionie Narodowym pokazaliśmy ofertę książkową i prasową.

Z czytelnikami spotykali się autorzy wydający w Wydawnictwie Zwierciadło oraz współpracujący z redakcjami naszych miesięczników – „Zwierciadła” i „SENSu”.

Premierą targową, która niemalże prosto z drukarni przyjechała na nasze stoisko była książka Andrzeja i Mikołaja Grabowskich „Jak brat z bratem”. Podpisywali ją obaj Panowie wraz z współautorką, Hanną Halek. Do ostatniej chwili, czyli do opuszczenia stoiska gromadzili wokół siebie grupę osób zainteresowanych autografami. Ich książka porusza czytelników, gdyż jest pięknym obrazem miejsca, w którym obaj Panowie dorastali i, według słów Pana Mikołaja, zostali nim nawet w pewien sposób „obciążeni”. W sensie jakże pozytywnym, oczywiście. Po prostu – w magicznych miejscach wychowują się magiczni ludzie.

Wiele ciekawych rozmów odbyły autorki książek wydanych w serii „Reportaż” – Maria Wiernikowska, autorka książki „Widziałam. Opowieści wojenne” oraz Iza Michalewicz, która wydała w kwietniu książkę „Życie to za mało”(książka ta znajduje się obecnie na liście bestsellerów literatury faktu empik.com). Reportaże Marii Wiernikowskiej to zapisy jej wypraw, jako korespondentki wojennej w miejsce ogarnięte najgroźniejszymi konfliktami końcówki XX wieku. Uzupełnia je refleksja na temat aktualnie toczącego się konfliktu na Ukrainie. Obserwowanego, z konieczności, już z daleka, ale trudno reporterce odmówić trafności spostrzeżeń. W końcu wiele relacji konfliktów ma na swoim koncie.

W przypadku reportaży Izy Michalewicz znajdziemy się w świecie tuż obok nas. Takie historie wydarzają się niemalże na naszych oczach, mogą mieć miejsce wręcz w sąsiedniej klatce bloku, w którym mieszkamy. Trudne, bolesne dla osób, które stały się bohaterami wydarzeń, które obarczone są stratą – życia, zdrowia, dzieci. Czy znajdują w tej lekcji życia nadzieję?

Wierne czytelniczki talentu Ałbeny Grabowskiej „Lot nisko nad ziemią” przybyły na Targi nie tylko z Polski – ale także z zagranicy. Autorka znana czytelnikom z wcześniej wydanych książek, porusza wyobraźnię, pisze z ogromną wrażliwością o uczuciach, charakteryzuje swoich bohaterów z takim wyczuciem, że z łatwością potrafimy się z nimi identyfikować, a na pewno – polubić. Ponieważ autorka przyznaje, że inspiracją była historia prawdziwa, tym bardziej wątki tejże powieści stają się nam bliskie. Weronikę, bohaterkę „Lotu nisko nad ziemią”, czytelnicy już polubili.

Autorzy publikujący swoje teksty cyklicznie w miesięcznikach „Zwierciadło” i „SENS” również byli oblegani przez osoby, które ich twórczość niezmiennie cenią i wciąż dopytują o kolejne książki. Tak było i w przypadku Katarzyny Miller, i w przypadku Panów Tomasza Jastruna oraz Wojciecha Eichelbergera. Ponieważ byli na naszym stoisku w tym samym czasie największą popularnością cieszyła się ich wspólna książka – „Męskie pół świata”. Jak widać, na męskie rozmowy o mężczyznach, które pozwalają czytelnikom płci obojga zrozumieć męski świat jest duże zapotrzebowanie.

Już na kwadrans przed spotkaniem Macieja Stuhra, którego felietony zostały wydane w postaci książki „W krzywym zwierciadle” ustawiła się długa kolejka fanów. Godzinne spotkanie dla tego autora to zbyt krótki limit. Przedłużyliśmy je, gdyż kolejka nie zmalała ani na chwilę. Wydana w ubiegłym roku, długo utrzymywała się na listach bestsellerów księgarni i nadal, mimo, a może dzięki temu, że autor cyklicznie pisuje felietony do „Zwierciadła”, cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Pozostaje już tylko podziękować tym, którzy nas odwiedzili. I ich, i tych którym nie udało się być w tym roku na Warszawskich Targach Książki – zapraszamy za rok lub wcześniej – do księgarni internetowej Wydawnictwa Zwierciadło.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze