1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Jak znaleźć szczęście w pracy? Czy trzeba ją polubić, by ją wykonywać? - Spotkanie z autorką książki „Po szczęście do pracy”

Jak znaleźć szczęście w pracy? Czy trzeba ją polubić, by ją wykonywać? - Spotkanie z autorką książki „Po szczęście do pracy”

Zapraszamy do Wrocławia na spotkanie z Beatą Pawłowicz, która przeprowadziła rozmowy na temat pracy z ekspertami reprezentującymi różne profesje.

Podczas spotkania jeden z jej rozmówców, mecenas Tomasz Romanowski opowie o prawie i moralności jako drodze do szczęścia w pracy.

Spotkanie odbędzie się w café księgarni Tajne Komplety usytuowanej na wrocławskim rynku (Przejście Garncarskie 2), w sobotę, 7 listopada 2015 r, o 17.00.

Zapraszamy słowami autorki:

Jak zapewne wiesz, praca zajmuje nam większą część życia. A więc to, jak znaleźć w niej szczęście to wyzwanie, przed jakim stajemy każdego dnia. Każdego, bo to, jak układa się nam w miejscu, w którym zarabiamy na życie wpływa na nasz stan ducha – gdy jemy kolacje z bliskimi, idziemy na spacer z dziećmi albo do kina z przyjaciółmi.

Poradników jest wiele. Ten jest wyjątkowy, bo o swoich osobistych doświadczeniach w poszukiwaniu szczęścia, mówią eksperci z różnych dziedzin ale też reprezentujący różne światopoglądy.

Niezależnie bowiem od tego, czy jestem liberałem, czy konserwatystą, czy też lewicowcem, pracować muszę. Co więcej, moimi kolegami czy szefami są ludzie o różnych systemach wartości. Patrząc na rynek pracy z różnych punktów widzenia lepiej zrozumiemy i więcej się dowiemy o naszym pożądanym szczęściu. A przecież chodzi o skuteczną receptę na bezpieczeństwo, a nawet poczucie sensu.

Zapytałam więc nie tylko psychoterapeutów, coacha i eksperta ds. związków zawodowych ale też lekarza, seksuologa, prawnika i księdza, jak być szczęśliwym na etacie, „śmieciówce”, czy prowadząc własny biznes . Mówią oni o swoim doświadczeniu. Podpowiadają, ale też omawiają kluczowe, ich zdaniem pojęcia. Będzie więc o „pasji dla innych”, o „kolorach osobowości”, o godności, o kreatywności, ale też o „psychologicznym wglądzie”, czy równości, itd.

Celem tej lektury Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku ma być pomoc w tym abyś ułożył sobie własną definicję szczęścia w pracy i zaczął ją realizować.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze