1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. John Malkovich w Warszawie - Sztuka sama w sobie jest terapią

John Malkovich w Warszawie - Sztuka sama w sobie jest terapią

Aktor przyjechał do Polski w piątek przy okazji światowego tournee spektaklu "The Infernal Comedy", który można było oglądać w sobotę 4 czerwca na deskach Teatru Jaracza w Łodzi oraz 5 czerwca na zamkniętym pokazie w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Na warszawskiej konferencji prasowej, która miała miejsce w niedzielę 5 czerwca, Malkovich przyznał, że żadnej ze swoich ról nie traktuje jak wyzwania. "To dla mnie po prostu praca (...) Niezależnie od tego jaką postać gramy, musimy włożyć w to taki sam wysiłek. To praca sama w sobie jest wyzwaniem."

John Malkovich, pomimo tego, że znany jest publiczności głównie z filmów kinowych (zagrał w ponad 60 obrazach), to przyznał, że sam nie spędza za dużo czasu na sali kinowej. "Nie oglądam zbyt wielu filmów" - wyznał.

Artysta wyraźnie zaznaczył jednak, że ceni sobie polskich twórców filmowych, a ostatnim filmem, który miał okazję oglądać był "Katyń" Andrzeja Wajdy. "Zrobił na mnie wielkie wrażenie" - powiedział.

Na popołudniowej konferencji  obecni byli także reżyser spektaklu - Michael Sturminger, dyrygent orkiestry - Martin Haselboek, solistka Aleksandra Zamojska oraz prezes i właściciel firmy Solopan - Jacek Szumlas. Konferencję poprowadził Michał Chaciński.

Pierwsze pytania padały w stronę Aleksandry Zamojskiej. Zapytana o to jak znalazła się w całym przedsięwzięciu odpowiedziała: "(...) poszłam na przesłuchanie, w którym brał udział reżyser. Na miejscu okazało się, że mam wykonać arię, której nie znałam, nauczyłam się jej w ciągu dwóch dni, zaśpiewałam - Michael Sturminger uznał, że to jest to!

"The Infernal Comedy" zawitało do Polski na zaproszenie pani prezes firmy PwC Olgi Grygier-Siddons oraz Jacka Szumlasa, by uświetnić dwudziestolecie ich działalności.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze