1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już w najbliższy weekend! Jak co roku będzie to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna. Wydawnictwo Zwierciadło zaplanowało na tę okazję spotkania z autorami takimi jak: Łukasz Orbitowski, Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, Monika Mrozowska, czy Leszek Talko. Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymi autorami.

Od 26 do 29 października odbywać się będą Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Podczas Targów odwiedzający będą mieli szansę zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych wydawnictw, spotkać się z autorami, a także wziąć udział w konkursach i wystawach. Oprócz tego odbędą się warsztaty i panele dyskusyjne dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej.

 Międzynarodowe Targi Książki to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna. Wydawnictwo Zwierciadło zaplanowało na tę okazję spotkania z autorami takimi jak: Łukasz Orbitowski, Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, Monika Mrozowska, czy Leszek Talko.

Na stoisku naszego Wydawnictwa D60 będzie można znaleźć takie książki jak np. Jedzenie, które leczy autorstwa Karoliny i Macieja Szaciłłów. Autorzy korzystając z mądrości najstarszej znanej ludzkości medycyny – ajurwedy, odbyli najdłuższą podróż, którą każdy z nas pokonuje w swoim życiu: z głowy do serca.  W książce Jedzenie, które leczy podzielili się efektami z tej podróży.

Równie interesująca pozycja wśród prezentowanych przez Wydawnictwo książek to Dieta szczęścia Toma Kerridge’a, w której szef kuchni opowiada o swojej autorskiej diecie, tytułowej „diecie szczęścia”, zwanej także „dietą dopaminową”, dzięki której zrzucił 70 kilogramów nie tracąc przyjemności z jedzenia.

Najnowsza książka Łukasza Orbitowskiego, laureata Paszportów Polityki 2016, Rzeczy utracone to zbiór felietonów zebranych z poczytnego bloga pisarza. Są to historie opowiedziane z charakterystyczną dla autora szczerością, momentami piekielnie dowcipne, momentami krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą.

Na stoisku Wydawnictwa Zwierciadło nie zabraknie najnowszego zbioru felietonów Anny Janko Przeglądarka. Annę inspiruje wszystko, a zwłaszcza to, w czym nie zawsze uczestniczy sama, a jedynie zauważa – zwłaszcza w Internecie, bo to z powodu częstego używania tego narzędzia książka i cykl felietonów w magazynie „Zwierciadło” zaczerpnęły tytuł.

Ekonomiczna ekologiczna kuchnia Moniki Mrozowskiej to zbiór 65 przepisów, które udowadniają, że dieta ekologiczna nie musi się wiązać wyłącznie z produktami z wyższej półki, a zdrowy obiad dla całej rodziny można ugotować już za kilkanaście złotych.

Najnowsza książka Ałbeny Grabowskiej Ostatnia chowa klucz przypadnie do gustu fanom kryminałów. Akcja książki rozgrywa się w małym miasteczku, gdzie grupa nastolatek spotyka się na opuszczonym poddaszu. Jedna z nich przechodzi inicjację, która ma być jej przepustką do tego zamkniętego klubu. Dziewczyna nie wraca jednak na noc do domu…

Książką, którą również warto się zainteresować jest najnowsza pozycja pióra Leszka Talko – Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek. Ten znany felietonista, publicysta i pisarz po swojej ciepło przyjętej książce Nastolatek dla początkujących, tym razem opowiada mocno osadzoną we współczesności historię 13-latki, dla której nagranie filmu na Youtube staje się początkiem serii niesamowitych zdarzeń, o których nie śniło się nawet największym filozofom.

PLAN WYDARZEŃ

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na spotkania z autorami w sobotę i niedzielę, w godzinach:

Sobota 28.10 11:00 Łukasz Orbitowski - Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego 12:00 Ałbena Grabowska - Ostatnia chowa klucz, Alicja w krainie czasów 13:00 Monika Mrozowska - Ekonomiczna ekologiczna kuchnia, Słodko, zdrowo, świątecznie 14:00 Michał Rusinek - Księga potworów

Niedziela 29.10 12:00 Leszek Talko - Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek, Nastolatek dla początkujących

TARGI KSIĄŻKI| 26-29.10.2017 | GODZ. 10.00–19.00 | STOISKO NR D 60

EXPO KRAKÓW, UL. GALICYJSKA 9

MONIKA MROZOWSKA – aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Autorka i współautorka książek kulinarnych – m.in. Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie oraz Słodko zdrowo świątecznie. Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.

ŁUKASZ ORBITOWSKI – absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla „Przekroju” i „Gazety Wyborczej”) i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody „Nike". Prowadzi program „Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.

MICHAŁ RUSINEK –wykładowca teorii literatury i retoryk na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, której fundację obecnie prowadzi.

AŁBENA GRABOWSKA – pisarka, matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Zawodowo: lekarz neurolog-epileptolog. Nagrodzona przez czytelniczki nagrodą „Pióra” podczas Festiwalu Literatury Kobiet w roku 2015, nominowana do tej nagrody także w roku kolejnym.

LESZEK TALKO – znany felietonista, publicysta i pisarz. Uznanie czytelników przyniosły mu pisane wspólnie z żoną Moniką Piątkowską cykle felietonów ukazujące się w „Gazecie Wyborczej” zebrane następnie w książkach "Talki w wielkim mieście" oraz "Talki z resztą". Ojciec dwójki dzieci, swoje doświadczenia opisał w książkach Dziecko dla początkujących, Dziecko dla średnio zaawansowanych, Dziecko dla profesjonalistówDziecko dla odważnych, serii Pitu i Kudłata oraz książce Nastolatek dla początkujących (Wydawnictwo Zwierciadło).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze