1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Istota” - erotyczna powieść graficzna

Zobacz galerię 6 Zdjęć
W marcu tego roku ilustratorka Agata Nowicka oraz filozofka, działająca w polu praktyk artystycznych, Aleksandra Hirszfeld postanowiły wspólnie zrealizować pierwszą na polskim rynku wydawniczym erotyczną powieść graficzną napisaną i zrealizowaną w całości z perspektywy kobiet.

Napisały wspólnie scenariusz i zaprosiły do współpracy utalentowane polskie artystki i ilustratorki, w tym Agatę Bogacką, Adę Buchholc, Evę Juszczuk, Joannę Krótką, Dagmarę Matuszak, Annę Piwowar oraz Katarzynę Borkowską. Ten damski wielogłos daje gwarancję na bardzo zróżnicowaną estetycznie i stylistycznie podróż po siedmiu nowelach, których motywem spajającym jest enigmatyczna „Istota”.

Tytułowa bohaterka nie jest typowa. Nie jest nią jedna kobieta, której losy moglibyśmy śledzić rozdział po rozdziale. Istota ma wiele wcieleń. Jest duchem, w pewnym sensie „istotą” kobiecości, dojrzałej, niezależnej, otwartej i przede wszystkim samoświadomej w sferze erotycznej. Istota przejawia się więc w decyzjach i fantazjach siedmiu bohaterek książki. Historie zaś są zróżnicowane, dotykające innego zagadnienia w sferze seksualnej bądź mitu czy tabu w seksie.

Autorkom udało się zebrać dofinansowanie projektu na zagranicznej platformie Kickstarter dzięki czemu produkcja książki jest już na ostatniej prostej. Zgodnie z planem powieść ukaże się w dwóch wersjach językowych w styczniu 2018 roku nakładem wydawnictw Kultury Gniewu i Centrali. Właśnie ruszyły dwie dodatkowe kampanie, które prowadzą przedsprzedaż książki. Można zatem zamówić swój egzemplarz, składający się z prawie 100 stron pięknych rysunków w wykonaniu utalentowanych polskich artystek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze