1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Danuta Stenka, Kinga Preis i Cezary Pazura w filmie "Tabliczka mnożenia"

Danuta Stenka, Kinga Preis i Cezary Pazura w filmie "Tabliczka mnożenia"

Krótkometrażowy dramat pt. “Tabliczka mnożenia”, wyreżyserowanego przez szwedzkiego reżysera Youssef'a Ouarrak'a to pełna emocji historia młodej, 16 – letniej Pauliny, która każdego dnia spotyka się z niezrozumieniem środowiska. Nastolatka należy do subkultury punków, a zarówno jej koledzy ze szkoły, nauczyciele, jak i rodzice, nie wykazują odrobiny zrozumienia jej światopoglądu i postępowania. Dziewczyna mimo przytyków i nieprzyjemności jakie ją spotykają każdego dnia, próbuje nie zatracić siebie, uparcie broniąc swoich racji. Czy jednak warto iść pod prąd?

Reżyserowi udało się zaangażować do projektu wybitną obsadę. Na ekranie, widzowie mogą podziwiać Danutę StenkęKingę PreisCezarego Pazurę, zaś w główną postać  wciela się Magdalena Gabrysiak. Za zdjęcia odpowiada Sandro Wysocki.

To jest i wspaniały reżyser, i świetny temat, więc też udało mu się chyba z łatwością do swojego filmu przekonać takie gwiazdy jak Danusia Stenka czy Kinga Preis. A ja miałem szczęście też się z nim spotkać w pracy (…)  Film jest wstrząsający, poruszający, skondensowany, reżyser wie, czego chce. Myślę, że ten film ma szansę rzeczywiście nawet dużo zrobić na arenie międzynarodowej, jeśli wszystko się uda, a robiliśmy wszystko, żeby się udało – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Cezary Pazura.

Już teraz “Tabliczkę mnożenia” można oglądać w serwisie YouTube.

 

Zdj. Screen z YouTube

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze