1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Relacja z wernisażu wystawy Brązy Wilkonia

Relacja z wernisażu wystawy Brązy Wilkonia

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
W warszawskiej galerii sztuki współczesnej Limited Edition, trwa wystawa rzeźb ,,Brązy Wilkonia” Józefa Wilkonia. Podczas wernisażu, który odbył się 12 października, obecny był sam artysta, który od lat mieszka i pracuje w Zalesiu Dolnym. Przybyli goście mogli obejrzeć efekty wieloletniej pracy artysty, a także mieli okazję bezpośredniej rozmowy z wybitnym twórcą. Nowa seria artystycznych rzeźb spotkała się z niezwykle gorącym przyjęciem. Prace cieszą się również bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Wystawa w Galerii Limited Edition oraz wirtualna ekspozycja czynna będzie do 31 stycznia 2019 roku.

 

Artysta od niemal sześćdziesięciu lat uprawia z wielkim powodzeniem sztuki wizualne. Malarz, rzeźbiarz, scenograf, ilustrator swoim talentem i pracowitością uplasował się w gronie najwybitniejszych polskich twórców. Najnowsza wystawa Józefa Wilkonia to wspólny projekt autora oraz galerii Limited Edition, w wyniku którego powstała seria unikatowych rzeźb w brązie. Jest to sztuka kolekcjonerska, sygnowana i numerowana ręcznie oraz wykonana w limitowanej liczbie ośmiu egzemplarzy.

Warto podkreślić, że prezentacja Wilkonia, odniosła ogromny sukces komercyjny, ze względu na profesjonalną ekspozycję i szeroko prowadzone działania promocyjne. Wystawa miała miejsce nie tylko w rzeczywistej przestrzeni galerii ale również w internetowych ARTekspozycjach. (, ). To już piątą wirtualna wystawa Limited Edition, a przy tym druga tego wybitnego grafika i ilustratora. Wcześniej galeria w takiej formie udostępniła twórczość Wilkonia prezentując cykl elektronicznych abstrakcji artysty, wykonanych przy pomocy tabletu graficznego (,,Elektroniczne impresje Józefa Wilkonia”).

Ewolucja artystyczna Józefa Wilkonia zdaje się nie mieć granic, co artysta udowadnia w nowej niepowtarzalnej odsłonie. Potwierdza to także wypowiedź kuratora wystawy- Wiesławy Wideryńskiej: Rzeźby w brązie, w których zawarte jest przymierze twórcy ze światem przyrody, zadowolą niejednego konesera pięknych przedmiotów, nic nie tracąc ze swego prostego przekazu, nakazującego podziwiać, szanować i rozumieć otaczającą nas przyrodę.

Wystawę organizowaną przez Galerię Sztuki Współczesnej Limited Edition, patronatem medialnym objęły: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Rynek i Sztuka, Pałac w Radziejowicach, Zwierciadło.pl oraz Weranda.

Zapraszamy do odkrywania ,,Brązów Wilkonia” w Atelier Limited Edition oraz na ARTEkspozycjach (, ).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze