1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Małgorzata Szumowska wyreżyseruje swój pierwszy anglojęzyczny film

Małgorzata Szumowska wyreżyseruje swój pierwszy anglojęzyczny film

fot. BEWphoto
Małgorzata Szumowska znana jest ze świetnych filmów. Reżyserka takich dzieł, jak "33 sceny z życia", "Sponsoring", czy wielokrotnie nagradzane "Body/Ciało" ma na swoim koncie same niezwykle udane produkcje. Przed nią kolejne wyzwanie - pierwszy anglojęzyczny film z zagraniczną obsadą.

"The Other Lamb" to najnowsze dzieło Szumowskiej opowiadające historię młodej dziewczyny żyjącej w sekcie, która wraz z dorastaniem i przemianą w kobietę, zaczyna wątpić we wszystko, co dotychczas widziała i w co wierzyła.

Scenariusz do nowego filmu Polki stworzyła Catherine S. McMullen, natomiast w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Raffey Cassidy,  Michiel Huisman, aktor znany z popularnego serialu "Gra o Tron", czy Denise Gough. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Michał Englert - prywatnie, były mąż reżyserki.

Prace nad pierwszym anglojęzycznym filmem Szumowskiej ruszyły w połowie lutego na terenie Irlandii. Warto przypomnieć, że dotychczasowe produkcje reżyserki doczekały się wielu wyróżnień oraz prestiżowych nagród - w tym dwóch Srebrnych Niedźwiedzi. No cóż, czekamy z niecierpliwością na "The Other Lamb" i mamy nadzieję, że powtórzy sukces największych hitów polskiej reżyserki.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze