1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Piaf! The Show - musical z okazji 100. rocznicy urodzin Edith Piaf

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Po wielkim sukcesie na Brodwayu, w nowojorskiej Carnegie Hall i paryskiej Olympii,  a także ponad 300 koncertach na całym świecie, wspaniały musical Piaf! The Show ponownie w Polsce! Światowej sławy spektakl muzyczny przygotowano z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnej, francuskiej artystki Edith Piaf.

Po wielkim sukcesie na Brodwayu, w nowojorskiej Carnegie Hall i paryskiej Olympii,  a także ponad 300 koncertach na całym świecie, wspaniały musical Piaf! The Show ponownie w Polsce! Światowej sławy spektakl muzyczny przygotowano z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnej, francuskiej artystki Edith Piaf. W jej rolę wcieli się zjawiskowa wokalistka Anne Carrere. 

Dwuczęściowy musical, w całość wykonany w języku francuskim przenosi widzów w niepowtarzalny klimat Paryża i Montmartre z czasów „La Vie En Rose”. Przedstawia życie i twórczość legendarnej piosenkarki, od początków jej kariery, aż po największe sukcesy. W programie znalazło się 20 piosenek, w tym najsłynniejsze jak: „La Vie en Rose”, „Hymne a L’Amour”,„La Foule”, „Paris”, „L'Accordéoniste”, „Milord” i legendarnym „Non, Je ne Regrette Rien”. W rolę Edith Piaf ponownie wciela się uwielbiana na całym świecie Anne Carrere, która brawurowo wykonuje utwory Piaf, podbijając serca rosnącej grupy fanów. O jej roli w spektaklu, przyjaciółka Piaf z lat młodości – Germaine Ricord powiedziała, że „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery.” Anne Carrere na scenie występuje z 4-osobowy zespołem, w bogatej oprawie wizualne, z niepublikowanymi zdjęciami Piaf w tle.

 

Od chwil premiery, Piaf! The Show obejrzało ponad milion widzów w 50 krajach! Musical wystawiono w najsłynniejszych salach koncertowych na świecie, na czele z nowojorską Carnegie Hall, czy paryską Olympią, wyprzedając je do ostatniego miejsca. Uhonorowany licznym nagrodami ministra Kultury Francji, doczekał się nie tylko wydawnictwa płytowego, ale również wersji DVD. W Polsce gościł już 3 razy, wyprzedając kilkakrotnie sale w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu.

 

Spektakl będzie można obejrzeć:

  • 26 kwietnia w Łodzi (Wytwórnia)
  • 27 kwietnia w Toruniu (Aula UMK)
  • 28 kwietnia we Wrocławiu (Audytorium WCK)
  • 30 kwietnia w Gdańsku (Filharmonia Bałtycka)
  • 1 maja w Warszawie (Teatr Roma)
Ceny biletów: 95 zł, 130 zł, 160 zł, 180 zł, 220 zł

Bilety dostępne na stronie , , ,, w kasach Filharmonii Bałtyckiej, w Teatrze Roma, Klubie Wytwórnia oraz w Salonach Empik i sklepach sieci Media Markt.

Organizator: Good Walk

Więcej na temat koncertu:

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze