1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Nordland Art Festival 2011

fot. materiały prasowe
Od 6 do 8 października odbywać się będzie druga edycja muzyczno-filmowego przedsięwzięcia Nordland Art Festival 2011

Nordland Art Festival, to wydarzenie, które z jednej strony prezentuje w Łodzi coraz popularniejsze na świecie projekty muzyczne z krajów skandynawskich i bałtyckich. Z drugiej wspiera sektory kreatywne Łodzi przez promocję wśród dziennikarzy i branży muzycznej z Norwegii, Szwecji czy Danii naszych lokalnych zespołów. Celem organizatorów jest stworzenie w Łodzi miejsca, gdzie spotyka się biznes i muzyka z Polski oraz Europy.

W 2011 roku część festiwalowa wydarzenia zostanie rozbudowana. Odbędą się koncerty muzyki skandynawskiej, zarówno elektronicznej, rockowej, niezależnej, jak i jazzowej. Występy będą odbywać się głównie w Klubie Wytwórnia oraz gmachu Filharmonii Łódzkiej. Pokazy filmów, zarówno tych kultowych, jak i nowych produkcji ze Szwecji, Norwegii czy Danii, będzie można obejrzeć w jednym z łódzkich kin. Jako nowość w programie Nordland Art Festival pojawi się polska scena muzyczna. Będzie to scena klubowa, na której wystąpią młodzi wykonawcy z Łodzi i Polski. Łódzkie grupy będą stanowiły co najmniej 40 procent zespołów. Zgodnie z ideą Nordland Art Festival scena klubowa ma służyć promocji ciekawych lokalnych projektów muzycznych. Ich występy będą oglądać delegaci branży muzycznej (przedstawiciele wytwórni muzycznych, menadżerowie muzyczni oraz reprezentanci festiwali) ze Skandynawii i krajów bałtyckich.

Część branżowa Nordland Art Festiwal to głównie spotkania delegatów przemysłu muzycznego z Polski oraz całej Europy. W tym roku zaproszenia do Łodzi otrzymało ponad dwudziestu przedstawicieli branży muzycznej. Nordland Art Festival ma stać się pierwszym w Polsce poważnym forum spotkań branży. Obecność delegatów  w Łodzi ma ich zainteresować lokalnymi zjawiskami muzycznymi i nakłonić do inwestowania w nasz rynek oraz eksportowania najciekawszych zjawisk na skandynawski grunt.

Więcej informacji na stronach 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze