1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Rozdano Koryfeusze Muzyki Polskiej

Statuetka "Koryfeusz Muzyki Polskiej" autorstwa prof. Adama Myjaka
W sobotę 1 października w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przyznano Koryfeusze Muzyki Polskiej.

W kategorii osobowość roku nagrodę otrzymał Łukasz Borowicz, dyrygent, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.

Za wydarzenie roku uznano 16. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Honorowego Koryfeusza Muzyki Polskiej przyznano Jerzemu Krenzowi.

Uroczystość przyznania nagród uświetnił występ Polskiej Orkiestry Radiowej prowadzonej przez laureata Koryfeusza, Łukasza Borowicza, z udziałem wiolonczelisty Marcina Zdunika. Zabrzmiała muzyka m.in. Stefana Kisielewskiego, Ludomira Różyckiego, Witolda Lutosławskiego.

 

Celem nagrody jest wyróżnienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej. Jest to całkowicie nowa nagroda, która powstała z inicjatywy środowiska muzycznego. Dotychczasowe bowiem nagrody obejmowały tylko konkretne sfery aktywności lub były łączone z innymi nagrodami artystycznymi.

Koryfeusz Muzyki Polskiej jest nagrodą ustanowioną przez środowisko muzyczne i przez to środowisko będzie przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom.

Więcej informacji na stronach 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze