1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Co nam się podoba – rusza 17. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Co nam się podoba – rusza 17. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2019, materiały prasowe
Zobacz galerię 32 Zdjęcia
Wystawy w galeriach i muzeach, spotkania z artystami, a także dyskusje i warsztaty to tylko niektóre z punktów tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie - czołowego europejskiego festiwalu fotograficznego. Wydarzenie startuje już 24 maja i potrwa aż do 23 czerwca.

Hasło przewodnie tegorocznej, siedemnastej już edycji brzmi „Co nam się podoba”.  - Po kilku spójnych i kompleksowych edycjach wracamy do festiwalu tematycznie otwartego, ukazującego różnorodność działań fotograficznych – mówi dyrektorka festiwalu Agnieszka Olszewska.

Postawiliśmy przede wszystkim na doświadczanie fotografii – takiej, jaką lubimy, i takiej, która robi na nas wrażenie. Nie uciekamy przy tym od tematów ważnych, dotyczących naszej codzienności oraz zadawania pytań o rolę fotografii i o to, jak sobie radzi ze współczesnymi problemami społecznymi - dodaje.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Będziemy m.in. podziwiać pałacowe przestrzenie sfotografowane przez Annę Orłowską, a dzięki pracom Joanny Helander podyskutujemy o tym, jak „patrzą baby”.  Spróbujemy też przy pomocy Wojciecha Nowickiego odczytać na nowo archiwalne obrazy oraz sprawdzimy jak współczesna fotografia radzi sobie z mówieniem o grzechach produkcji przemysłowej lub nieludzkim traktowaniu zwierząt – pomogą nam w tym artyści zaproszeni przez kuratorkę Natashę Chrtistie. Ponadto wraz z austriacką artystką Stefanie Moshammer udamy się do wielobarwnego Rio de Janeiro oraz zobaczymy proces produkcji artykułów spożywczych na wystawie Michaela Schmidta. Nową odsłonę swojego Teatru przedstawi Tomek Tyndyk, a Andrzej Steinbach zaskoczy wizualną grą z portretem grupowym.

 

Podczas festiwalu zostaną również zaprezentowane prace młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. W ramach sekcji ShowOFF swoje fotografie pokażą: Henri Airo, Tatiana Bondareva, Mikhail Bushkov, Jan Jurczak, Gregor Kallina, Michał Patycki, Zosia Promińska oraz Florian Spring.

 

W trakcie trwania festiwalu odbędzie się także wiele innych wydarzeń towarzyszących: spotkań, dyskusji, warsztatów i imprez. Będzie można między innymi: wziąć udział w oprowadzaniu po wystawach, wybrać się na warsztaty z Anną Orłowską, odwiedzić Dom Norymberski, porozmawiać ze Stefanie Moshammer oraz podyskutować o najnowszych fotograficznych publikacjach.

Miesiąc Fotografii to także kolejna odsłona Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie oraz możliwość wzięcia udziału w Paperlust Photobook Fest – zaprzyjaźnionym festiwalu photobooków. Równolegle odbędzie się również Krakow Photo Fringe, wydarzenie podczas którego twórcy i pasjonaci fotografii mogą zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności. Bogaty program KPF tworzą zarówno znani, jak i młodzi, często debiutujący twórcy.

Festiwal potrwa od 24 maja do 23 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze