1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polski zwiastun "Rzezi" Polańskiego

Polski zwiastun "Rzezi" Polańskiego

20 stycznia na ekrany polskich kin wejdzie „Rzeź”, wyczekiwana, mistrzowska komedia Romana Polańskiego. W błyskotliwej ekranizacji sztuki Yasminy Rezy wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood – Christoph Waltz, John C. Reilly oraz Jodie Foster i Kate Winslet, którym występ w „Rzezi” przyniósł nominacje do Złotego Globu dla najlepszych aktorek w komedii i musicalu.

Cała czwórka dała w filmie Polańskiego prawdziwy koncert gry aktorskiej, stając się częścią piekielnie zabawnego pojedynku osobowości, którego stawką będzie dobre imię każdego z uczestników. W trakcie ich konfrontacji wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone...

Roman Polański zebrał na planie „Rzezi” nie tylko grono hollywoodzkich gwiazd, ale także najwybitniejszych twórców współczesnego kina. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman - nagrodzony Cezarem oraz Europejską Nagrodą Filmową, nominowany do Oscara i BAFTY za „Pianistę”. Muzykę do filmu skomponował wielokrotnie nominowany do Oscara (ostatnio za „Jak zostać królem”) Alexandre Desplat, scenografię zaprojektował laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za „Ojca chrzestnego II” Dean Tavoularis, a za montaż „Rzezi” odpowiada trzykrotny zdobywca Cezara - Hervé de Luze („Autor widmo”, „Nie mów nikomu”, „Pianista”).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze