1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Weź udział w projekcie szkoleniowym "Akademia Wolontariatu"

123rf.com
Ruszyła rejestracja do kolejnej, czwartej już edycji "Akademii Wolontariatu" - organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej cyklu szkoleń dla koordynatorów i liderów programów wolontariackich.

Program adresowany jest do pracowników i wolontariuszy warszawskich instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych-fundacji i stowarzyszeń. Jego celem jest wdrażanie takich metod pracy z wolontariuszami, które pozwolą na efektywniejsze wykorzystywanie potencjału społecznego zaangażowania obywateli.

Dotychczas w projekcie "Akademia Wolontariatu" wzięło udział około 100 uczestników. Zgłaszać mogą się zarówno instytucje publiczne oraz organizacje, które pracują już z wolontariuszami, jak i te, które dopiero zamierzają rozpocząć taką współpracę.

"Akademia Wolontariatu" zorganizowana jest w trzech blokach tematycznych. Szkolenia dotyczące zarządzania wolontariuszami odbędą się w marcu, poświęcone prawniczej stronie programów wolontarystycznych - w kwietniu, a na koniec jak sprawnie zarządzać wolontariatem w organizacji- w maju. Przewidziane są również indywidualne konsultacje dla organizacji biorących udział w projekcie. Uczestnicy będą mogli także uzyskać certyfikat "Organizacji przyjaznej wolontariuszom". W zeszłym roku uzyskały je np. Fundacja "Synapsis" oraz Stowarzyszenie "Spoza".

Rejestracja do projektu szkoleniowego odbywa się, do 24 lutego - liczy się kolejność zgłoszeń. Szkolenia odbędą się w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

Informacje na temat dokładnych terminów i tematów szkoleń wraz z niezbędnym formularzem zgłoszeniowym na stronie:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze