1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serialowy przebój HBO „Euforia” powrócił z drugim sezonem. Pierwszy odcinek trafił już na platformę

Serialowy przebój HBO „Euforia” powrócił z drugim sezonem. Pierwszy odcinek trafił już na platformę

„Euforia” opowiada o grupie licealistów szukających własnej tożsamości w świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. (Fot. materiały prasowe)
„Euforia” opowiada o grupie licealistów szukających własnej tożsamości w świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. (Fot. materiały prasowe)
„Gdy jesteśmy młodsi, świat wydaje się trwały. Ale gdy dorastamy, widzimy, że wszystko się zmienia. I tracimy ludzi, których kochamy” – mówi Zendaya, czyli serialowa Rue w oficjalnym zwiastunie drugiego sezonu „Euforii”. Pierwszy odcinek nowej serii jest już dostępny na platformie HBO GO.

Stworzona przez Sama Levinsona „Euforia” to najbardziej bezkompromisowy serial young adult ostatnich lat – przełomowy nie tylko pod względem wizualnym, lecz także tematycznym. Nazywana „głosem generacji Z” produkcja charakteryzuje się zupełnie nowym spojrzeniem na ten gatunek. Twórcy z prawdziwą lekkością przełamują tabu i nie boją się podejmowania kontrowersyjnych kwestii. Tematy takie jak seks, narkotyki czy przemoc pojawiały się wcześniej w produkcjach młodzieżowych (np. „Skins”), ale w takiej formie jak w „Euforii” widzimy je po raz pierwszy.

Pierwszy sezon zadebiutował na platformie HBO GO w czerwcu 2019 roku i szybko stał się fenomenem na skalę światową. Na nowe odcinki twórcy kazali czekać widzom grubo ponad 2 lata, jednak czas ten okazał się dla serialu zbawienny, bo im dłużej fani czekali na drugą serię, tym bardziej „Euforia” stawała się kultowa.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

„Euforia” – o czym jest serial?

Serial opowiada historię uzależnionej od narkotyków nastolatki i jej znajomych ze szkoły. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – nie jest to klasyczna opowieść o współczesnej młodzieży. Produkcja zwraca uwagę na trudy dorastania oraz porusza problemy, z którymi często mierzą się młodzi ludzie. Bohaterowie serialu nieustannie szukają własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym świecie pełnym traum, gdzie ważną rolę ogrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń.

Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett (w tej roli wyróżniona nagrodą Emmy Zendaya). Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), transpłciową dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi. Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy: wysportowany Nate Jacobs (Jacob Elordi), którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez (Alexa Demie), dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay (Algee Smith), gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard (Sydney Sweeney), którą prześladuje erotyczna przeszłość, Lexi Howard (Maude Apatow), młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez (Barbie Ferreira) odkrywająca swoją seksualność.

W drugim sezonie, pośród wielu przeplatających się osobistych historii w mieście Highland, Rue musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie. W nowych odcinkach na ekranie pojawią się aktorzy znani z pierwszego sezonu, ale zobaczymy też zupełnie nowe twarze. Do obsady dołączają bowiem m.in. Dominic Fike i Kelvin Harrison Jr. Przygotujcie się więc na prawdziwą jazdę bez trzymanki.

„Ten sezon nie będzie łatwy i przyjemny” – mówi Zendaya

Co ciekawe, przed oglądaniem nowej serii przestrzega… sama Zendaya, odtwórczyni głównej roli. Serialowa Rue wydała oświadczenie na Instagramie, w którym zaznacza, że serial nie jest dla wszystkich, a w szczególności nie dla bardzo młodej i wrażliwej widowni. Aktorka wyjaśnia również, że drugi sezon jest jeszcze trudniejszy w odbiorze i na niektórych może wpłynąć w negatywny sposób. – Wiem, że mówiłam to już wcześniej, ale chcę wszystkim powtórzyć, że „Euforia” jest dla dojrzałej publiczności. Ten sezon, może nawet bardziej niż poprzedni, jest bardzo emocjonalny i porusza tematy, które mogą być wyzwalające i trudne do oglądania. Proszę, oglądajcie go tylko wtedy, gdy czujecie się komfortowo. Dbajcie o siebie i wiedzcie, że tak czy inaczej nadal jesteście kochani i czuję Wasze wsparcie. Z całą miłością, Daya – napisała gwiazda serialu.

„Euforia” najpopularniejszym serialem w historii HBO?

Obecnie serial z Zendayą w roli głównej bije rekordy popularności na całym świecie. Jak podaje portal Variety, pierwszy odcinek nowego sezonu obejrzało dziewięć razy więcej widzów niż pierwszy odcinek poprzedniej serii. HBO komentuje z kolei, że ostatnim tak głośno komentowanym serialem ich produkcji była „Gra o tron”, co sprawia, że „Euforia” powoli detronizuje dotychczasowy hit platformy.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Pierwszy odcinek drugiego sezonu zadebiutował na platformie HBO GO 10 stycznia 2022 roku. Nowe odcinki będą zasilać bibliotekę serwisu co tydzień – w poniedziałki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze