1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

3 filmy, na które warto wybrać się teraz do kina

„Księgarnia w Paryżu” (Fot. materiały prasowe)
Erotyczny melodramat, wciągający thriller, a może urocza komedia romantyczna? Polecamy 3 filmy, na które warto wybrać się do kina.

„Paryż, 13. dzielnica”

Trzynasta dzielnica Paryża ma reputację „małej Azji” lub „paryskiego Chinatown”. To właśnie między jej ulicami i blokowiskami rozgrywa się historia nowego filmu Jacques'a Audiarda („Prorok”, „W rytmie serca”). Wysmakowany wizualnie i wiarygodny psychologicznie dramat erotyczny ukazuje skomplikowaną konstelację. Najpierw Emilie zakochuje się w swoim współlokatorze, Camille'u. On jednak twierdzi, że łączy ich tylko seks i zakochuje się w Norze, która właśnie wróciła do Paryża na studia. Z kolei ona mówi mu prawie to samo, co on powiedział Emilie, jednocześnie zakochując się w pewnej seksworkerce. W międzyczasie Emilie i Camille'a zaczyna łączyć przyjaźń. Świetnie się to ogląda!

„Sekrety Medeleine Collins”

Judith prowadzi podwójne życie. We Francji mieszka z Melvilem i synami. W Szwajcarii – z Abdelem i córką. Przemieszczanie się między krajami ułatwia jej praca tłumaczki oraz bardzo szczelna sieć kłamstw i niedopowiedzeń. Stopniowo jednak w sieci robią się dziury, a jej z trudem udaje się je łatać. Powracające ataki paniki, pretensje bliskich i kilka przypadkowych spotkań sprawią, że będzie musiała wreszcie spojrzeć sobie (i prawdzie) w oczy.

„Księgarnia w Paryżu”

Pierre jest mężczyzną po przejściach, z bogatym wnętrzem, córką jeżdżącą na wózku i oldskulową tytułową księgarnią. Yolande zaś – uroczą, wygadaną aktorką z pobliskiego teatru, która wpada pewnego deszczowego popołudnia do jego pracy i życia – robiąc w nim niemałą rewolucję. „Czy pani nie jest trochę mitomanką?” – pyta ją zauroczony księgarz. Rozwikłanie tej zagadki przyniesie widzom wiele przyjemności.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze